ראש מחלקת הבריאות החדש של פלורידה: מספיק עם המסכות בבתי הספר - אין שום הוכחה ליעילותן בילדים

| 200 צפיות

"לא נכפה מסכות על ילדים בבתי הספר", הכריז השבוע ד"ר ג'וסף לדפו, המנתח הראשי וראש מחלקת הבריאות של פלורידה. ד"ר לדפו, שמונה רק לפני חודש לתפקידו על ידי מושל פלורידה רון דסנטיס, מוחה נגד מדיניות ההפחדה שמוביל הנשיא ביידן, ונגד הפוליטיזציה של ניהול משבר הקורונה, הסגרים וכפיית החיסונים

| יריב המר | חדשות חוץ

 

ד"ר ג'וסף לדפו, המנתח הראשי וראש מחלקת הבריאות החדש של פלורידה, אמר ביום רביעי (ה-21 באוקטובר) שהוא אינו מתכוון לכפות על ילדים לעטות מסכות בבתי ספר. "בפלורידה אנחנו מתכוונים להיצמד לנתונים, והנתונים אינם תומכים בשום יעילות קלינית של המסכות עבור ילדים בבתי ספר". 

ד"ר לדפו מונה לתפקיד לפני כחודש על ידי מושל פלורידה רון דסנטיס, וכבר בנאום הראשון שלו עם קבלת התפקיד, סימן את רוחות השינוי שהוא מתכוון להכניס למערכת הבריאות של פלורידה, כשהוא מוחה נגד מדיניות ההפחדה. "סיימנו עם ההפחדה. למרבה הצער, זו הייתה עיקר מדיניות הבריאות שננקטה בארצות הברית מאז תחילת המגיפה, ואנו שמים לזה סוף בפלורידה. השימוש בהפחדה תם ונשלם. זה נגמר". ד"ר לדפו לא יכול היה להיות ברור יותר בעמדתו, שלפיה יצירת פניקה והפחדה אינם הדרך הנכונה ללחימה במגפה. "זה לא מוביל לקבלת החלטות טובות. ראינו מקרים רבים שבהם הסיכונים והתועלות של החלטות לא נחשבו כלל, או לא נלקחו בחשבון".

הנאום כלל ביקורת רבה אודות התנהלות רשויות הבריאות, המומחים והמדענים במדינה, ואודות הפוליטיזציה של ניהול משבר הקורונה. לדבריו, הקו הדק בין מדע ונתונים לבין דעות של מומחים נחצה ונשחק. "מה שקרה במהלך השנה האחרונה הוא שאנשים סילפו עובדות מדעיות", הוא אמר. "מדענים, עמיתים שלי בחלקם, לקחו עובדות מדעיות ולמעשה סילפו אותן כדי שיתאימו לאג'נדות שלהם, לאינטרסים שלהם ולדרך שבה הם רצו שאנשים יפעלו. הם עשו שימוש במדע באופן שלא מאפשר להבחין מתי הדיון על המדע מסתיים ומתי מתחיל הדיון על מה שאנשים מרגישים כלפי המדע. יהיה לכם מאוד ברור מתי מדובר בנתונים ומתי מדובר בדעות, בהתרשמויות ובהעדפות שלנו".

 


ד"ר לדפו: "סיימנו עם ההפחדה. למרבה הצער, זו הייתה עיקר מדיניות הבריאות שננקטה בארצות הברית מאז תחילת המגיפה, ואנו שמים לזה סוף בפלורידה".


 

הוא התייחס גם לעובדה שבשנתיים האחרונות, רשויות הבריאות התמקדו אך ורק בנתוני הקורונה, ודומה ששכחו שבריאות הציבור איננה מסתכמת רק בכך. "זה לא רק כמה מקרי קורונה ישנם באזור מסוים. גם זה חלק מבריאות הציבור, אבל זה לא העניין היחיד. כפי שכולכם בוודאי יודעים, זו הייתה המדיניות של מערכת בריאות הציבור במהלך השנה וחצי האחרונות. המדיניות הזאת הסתיימה. אנחנו מפסיקים עם זה".

 

היעד: השכלת הציבור

בנוסף, הוא יצא גם כנגד מדיניות הסגרים. "מחקר ממש איכותי שפורסם מטעם המשרד הארצי למחקר כלכלי לפני מספר חודשים הראה שלאחר הטלת סגרים שיעור התמותה הכללי בארצות הברית עלה", הוא אמר.

בנושא החיסונים אמר ד"ר לדפו, כי הוא מתכוון לתת לציבור את הזכות לבחור האם להתחסן או לא. "אנחנו נתייחס לחיסונים כמו לכל נושא מניעתי. היעד יהיה השכלת הציבור. זו המטרה שלנו. הרעיון הזה, שלפיו אנשים לא רשאים להחליט בעבור עצמם בנושאים הקשורים לבריאותם האישית, הוא שגוי ואנו לא נמשיך את הקו הזה. הממשלה צריכה לקדם בריאות טובה, והחיסונים אינם האופציה היחידה. אופן הטיפול במגיפה הפך כמעט לדת וזה חסר היגיון".

דברים ברוח דומה כתב ד"ר לדפו גם בדף הטוויטר שלו. "לפיטורים של עובדים נאמנים בגלל שאינם רוצים להתחסן יש השלכות רחוקות טווח שיכולות להשפיע על בריאות אזרחי פלורידה. לאנשים יש זכות לבחור איך הכי טוב להגן על הבריאות שלהם ושל משפחתם".

לדבריו, החסינות הטבעית טובה יותר מזו שמעניק החיסון. "כמדען, עבורי זהו אחד מההיבטים המבעיתים ביותר של המגפה הזאת, במובן של מה שעמיתיי אומרים ועושים. אתם לא צריכים ללמוד רפואה כדי להסתכל על הנתונים ולראות שקיימת הגנה נהדרת, הגנה מעולה, הגנה לטווח ארוך, הגנה איתנה, שמעניקה הגנה כנגד וריאנטים. ברור שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא, כך שאיננו יודעים מה יקרה בעתיד, אך קיים אוסף עצום של נתונים התומכים בעובדה שחסינות טבעית מגנה על אנשים".

ד"ר לדפו למד בבית הספר לרפואה ע"ש דיוויד גפן של אוניברסיטת UCLA, וכמו כן, הוא בעל דוקטורט במדיניות בריאות מבית הספר לתארים מתקדמים באמנויות ומדעים של הרווארד. הוא היגר מניגריה בגיל חמש עם אביו המיקרוביולוג, שהגיע להמשיך את לימודיו בארצות הברית עם משפחתו. דר. לדפו, שגדל בקליפורניה, עבר לפלורידה עם אשתו ושלושת ילדיו.


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


דורון
פלורידה - מבחן התוצאה
עד 16.11.2021 נפטרו בפלורידה מקורונה 2,833 בני אדם לכל מיליון תושבים. בישראל רק 874.
0
ענת
לא כדאי להאמין בצורה עיוורת לדיווחים של "מת מקורונה". יש המון אינטרסים שפועלים ברקע, ויש המון שקרים ודיווחים כוזבים, אין דרך לדעת מה אמיתי.
אבא של חבר שלי מת מסרטן ורשמו שהוא מת מקורונה.
כשמסתכלים על תמותה כללית לפני הזריקות, ותמותה אחרי הזריקות זה מאוד מאוד ברור שהזריקות העלות את התמותה.


0

אולי יעניין אותך גם...