בית הדין הרבני החסידי בניו-יורק: חיסוני mRNA אסורים באיסור חמור לילדים

| 311 צפיות

לאחר ששמע עדויות ממומחים רבים, בית הדין הרבני החסידי בניו יורק קבע: חיסוני mRNA אסורים באיסור חמור לילדים ולצעירים, מסוכנים לנשים הרות, ומצריכים זהירות במבוגרים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

בית הדין הרבני החסידי בניו יורק פרסם אתמול (28 באוקטובר) גילוי דעת הקובע כי חיסוני mRNAהינם אסורים בתכלית עבור ילדים וצעירים, גברים ונשים, וכי לשקול את נחיצותם במבוגרים.

גילוי הדעת, המהווה את יריית הפתיחה בקהילות החרדיות בעולם בכלהנוגע לחיסון ילדים צעירים בחיסוני mRNA התבסס על חוות דעת מומחים שהעידו בפני הרבנים. 

על פי גילוי הדעת, שנפתח במלים "עת צרה היא ליעקב", הרבנים הורו על איסור חמור לתת  מתן חיסוני ה-mRNAלילדים ולצעירים, נשים וגברים, ואסור לעודד אותם. "חייבים למחות נגד זה", כתבו הרבנים, "וכל מי שבידו למנוע זה חייב לעשות כן בכל התוקף". 

הרבנים גם כתבו כי הוצגו בפניהם עדויות שלפיהן חיסוני ה-mRNAגרמו נזק לנשים הרות, כאשר המנגנון עדיין לא ידוע, ולכן, הם מזהירים מפני שימוש בו בהריון. 

במה שנוגע לקשישים, הרבנים כתבו כי יש עדיין צורך בבירור, שהינו קשה לביצוע בשל העובדה שנתונים רבים מוסתרים מהציבור. לדבריהם, התפרצויות קורונה נצפות הן בקרב לא מחוסנים והן בקרב מחוסנים, ובמקביל, מספר החולים בשתי הקבוצות דומה בקרב הקשישים, וישנן עדויות רבות לפטירות זמן קצר לאחר החיסון. "ועל כן, שב ועל תעשה עדיף", ובפרט כאשר קיימים פתרונות רפואיים אחרים.whatsapp image 2021 11 01 at 12.19.26

 

 

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארוהמאבק בארה"ב על חובת התחסנות מתחמם

| יריב המר | חדשות חוץ

מושל פלורידה רון דה-סנטיס הודיע שיילך לבית המשפט להילחם בחובת החיסונים הפדרלית שהטיל ביידן. הרוחות ברחבי ארה"ב ביחס למדיניות חובת החיסונים הגורפת מתחממות

חשיפה: ה-FDA דרש להסתיר את נתוני חיסון פייזר עד 2076 – כעת משחרר 92 עמודי מסמכים ראשונים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

מהמסמכים עולה בין היתר, כי פייזר נאלצה כבר בפברואר להגדיל את הצוות שלה כדי להתמודד עם מבול הדיווחים על תופעות לוואי. הרוב המכריע של תופעות שהתגלו חודשיים לאחר ההשקה היו  בנשים, וחלקן הגדול נוירולוגיות

גל קורונה לראשונה בסינגפור, עם תחילת החיסון בבוסטר

| יריב המר | חדשות חוץ

מאז החלה סינגפור במתן הבוסטר בסוף ספטמבר, התחלואה והתמותה מקורונה לא מפסיקות לעלות. המצב דומה למה שקרה בישראל באוגוסט, אלא שבסינגפור סיימו לחסן את האוכלוסייה במנה השנייה רק לאחרונה. מדוע אם כן החלו שם במבצע הבוסטר בשלב כה מוקדם? האם החיסונים מאבדים מיעילותם מהר ממה שטוען משרד הבריאות הישראלי? 

בכירים ב-CDC וב-FDA: לא בטוח שהחיסון מונע הדבקה. כשמדובר בדלתא, המחוסנים נדבקים ומדביקים

| יריב המר | חדשות חוץ

לאחר שבכירה ב-CDC הודתה שמחוסנים נדבקים ומדביקים בזן הדלתא, גם בוועדה המייעצת של  ה-FDA הועלו תהיות לגבי יעילות חיסון פייזר במניעת הדבקה. בדיון בהרחבת היתר החירום לילדים צעירים בשבוע שעבר התבקשו נציגי פייזר להציג ראיות לטענת החברה שהחיסון מונע הדבקה במבוגרים, אך השאלה נותרה ללא מענה.

אולי יעניין אותך גם...