עשרות אלפים גזרו את כרטיס האדי שלהם

| 316 צפיות

מחאת משוללי התו הירוק גוברת, ובתגובה לפרסום על אפליה בתרומת איברים, רבים גזרו את כרטיס האדי שמצהיר על נכונות לתרומות . איברים במקרה של מוות. 

| יריב המר | בריאות

אתמול (19 באוקטובר) פירסם פרופ' יעקב לביא, חבר ועדת ההיגוי של המרכז הלאומי להשתלות, את הרעיון לתת קדימות בהשתלת ריאה לאילו שהתחסנו כנגד נגיף הקורונה על פני לא מחוסנים.

"בימים אלה נבחנת בארץ ובעולם הצעתי להנהגת מדיניות חדשה של הקצאת תרומות ריאה להשתלה ולפיה מועמדים להשתלת ריאות שחוסנו כנגד הקורונה אך לקו בכל זאת במחלה וריאותיהם ניזוקו באופן בלתי הפיך, יקבלו עדיפות על פני חולים דומים שלקו במחלה ולא חוסנו כנגדה מסיבות לא רפואיות", כתב פרופ' לביא אתמול בעמוד הפייסבוק שלו.

גיי לביא

הסיפור התפשט כאש בשדה קוצים, ובתוך מספר שעות פרסמו אלפי גולשים זועמים תמונות של כרטיסי אדי גזורים. "כאשר חתמנו על כרטיס אדי רצינו שהאיברים ייתרמו לנזקקים, וללא אפליה", טענו רבים ברשתות. "כאשר מישהו כבד משקל או מעשן הוא לוקח החלטות רפואיות שעשויות לפגוע בו, ואף על פי כן מעולם לא עלה שיח כזה לדיון הציבורי", טענו אחרים.

באדי נבהלו מצבות הפניות הוציאו הבהרה: "אנו מצרפים לכם את דבריו של פרופ' רפי ביאר, יו"ר וועדת ההיגוי של המרכז הלאומי להשתלות: "אין כלל החלטה לתת עדיפות להשתלות למחוסנים על פני לא מחוסנים, סוגיה זו לא עלתה כלל לדיון. המרכז הלאומי להשתלות פועל על פי נתונים בריאותיים ומציל חיים יום יום. המרכז הלאומי להשתלות הוא הגוף היחיד במדינת ישראל שמנהל את רשימת הממתינים ופועל על פי נהלים ברורים ושיקולים רפואיים בלבד!".

היום פורסמו מספר הודעות ברוח דומה בעמוד הפייסבוק של אדי. ד"ר תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות כתבה: "נושא החיסון לא היה מעולם ואיננו כיום קריטריון ברישום להשתלה. לא קיימת עדיפות למחוסנים!! סוגיה זו אפילו לא עלתה לדיון. גישה זו היא גם על דעת בכירים במשרד הבריאות. קדימות בתור ניתנת אך ורק לחותמים על כרטיס אדי, על פני חולים במצב רפואי דומה שאינם חתומים."

גזירת אדי 2 LI

ואולם, הפרסומים לא הועילו לשקם את אמון הציבור, והעובדה שלא נמסר כל גינוי רשמי וברור לאמירותיו של פרופ' לביא גרמה לזעם רב אף יותר, במיוחד על רקע "קמפיין האקמו" כנגד הלא מחוסנים. זאת, בעיקר על רקע העובדה שלמרות הפעלת לחץ רב על ידי הממשלה, רק פחות מ-4 מיליון ישראלים קיבלו עד כה את חיסון הבוסטר ומוגדרים כזכאים לתו ירוק.

 

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


לוחשת לסומים(שם זמני
ביטול חתימה ל'אדי'
לא מספיק אקט מחאהלגזור את כרטיס אדי שברשותכם! יש להיכנס לאתר 'אדי' ולכתוב להם על רצונכם לבטל את חתימתכם ושאישור על הביטול ישלח למייל שלכם!
1

חיסון הילדים: הפתרון למניעת גלי הקורונה – או שמא המנוע לעלייה בהדבקות?

| עוז קורן | בריאות

משרד הבריאות והמדיה לא מפסיקים לדבר על "גל הילדים". אבל האומנם זהו המצב? ניתוח עומק של הנתונים אודות הילדים בגילאי 0-20 ממאגר הנתונים הממשלתי מראה כיצד נבנה הנרטיב באמצעות העלאת מספר הבדיקות, ואיך החל מהגל הרביעי, חיסון הילדים הוא דווקא המנוע לעלייה בהדבקות - ולא מה שמגן מפניהן

חשיפה: מתחת לרדאר, פורמולת החיסון של פייזר משתנה גם עבור המבוגרים – לא רק עבור חיסוני הילדים

| יפה שיר-רז | בריאות

כבר בחודש ספטמבר עדכנה האגודה האמריקאית לרפואה קודים ייחודיים עבור הפורמולה החדשה - הן עבור חיסוני הילדים והן עבור החיסונים המיועדים למבוגרים. בכירי פייזר הודו בדיון ב-FDA שהפורמולה החדשה מעולם לא עברה מחקרים קליניים

סימני האזהרה לחיסוני הקוביד ברורים וחזקים. מדוע איש אינו מקשיב?

| ג'וש גצקו | בריאות

לציבור מגיע דין וחשבון מלא ושקוף ממערכת ניטור הבטיחות של ה-CDC, כולל התוצאות של דוחות וניתוחי ביניים. זאת, בין אם באמצעות בקשה על פי חוק חופש המידע, צו מהקונגרס או אמצעים אחרים כלשהם

סקר Medscape: כ-40% מהרופאים והרוקחים בארה"ב וכ-60% מהאחיות מסרבים או מהססים לחסן לקורונה את ילדיהם

| יפה שיר-רז | בריאות

בסקר, שנערך בעקבות אישור ה-CDC למתן היתר חירום לחיסון הקורונה לגילאי 5-11, נמצא גם שלמעלה משליש מהרופאים ומהרוקחים וכמעט מחצית מהאחיות סבורים שהחיסונים אינם בטוחים עבור ילדים קטנים

חיסון הקורונה: רק ההורים מחליטים

| יריב המר | בריאות

משרד הבריאות ומועצת החירום הציבורית (מח"צ) בחרו באותה סיסמה – "על חיסוני הקורונה רק ההורים מחליטים". ללא ספק, שניהם צודקים. ב"חדשות זמן אמת" אספנו עבורכם, ההורים המתלבטים, 10 שאלות ותשובות המבוססות על מחקרים ונתונים. אתם תעריכו את הסיכון ותחליטו בעצמכם.

ה-CDC מודה שיש לו אפס ראיות לכך שבעלי חסינות טבעית יכולים להדביק אחרים

| יפה שיר-רז | בריאות

בתגובה לבקשה על פי חוק חופש המידע מודה ה-CDC שאין בידיו הוכחה אפילו למקרה אחד שבו אדם המחוסן באופן טבעי לקורונה לאחר שכבר היה חיובי בעבר לנגיף, הדביק אדם אחר. לעומת זאת, ישנן שפע של ראיות מחקריות לכך שהמחוסנים דווקא כן מדביקים. אז על מה בדיוק מבוסס התו הירוק?

אולי יעניין אותך גם...