מחקר חדש ממכון הלב והריאות הבינ"ל בארצות הברית חושף: חיסוני ה-mRNA מעלים את הסיכון לאירועי לב חמורים ב-227%

| 7749 צפיות

המחקר מצא שהחיסונים מגדילים דרמטית סמני דלקת באנדותל. ד"ר אמיר שחר, קרדיולוג ומנהל מל"רד לניאדו: "הממצאים מטרידים ומצביעים על עלייה בסיכון לאירוע לבבי למעלה מפי 2! עלייה זו נמשכה חודשיים וחצי לפחות לאחר מתן המנה השנייה בעת סיכום המחקר"

| יפה שיר-רז | בריאות

בזמן שבישראל, משרד הבריאות מתחיל לחסן את הילדים בגילאי 5-11, ולתת גם מנה שלישית לבני 12-17, הולכות ומתרבות הראיות המחקריות לכך שבכל הנוגע לבעיות קרדיולוגיות, הסיכון למיוקרדיטיס מחיסוני ה-mRNA הוא כנראה רק קצה הקרחון.

מחקר חדש מהמכון הבינלאומי ללב וריאות בקליפורניה מצא שחיסוני ה-mRNA מגדילים את הסיכון לתסמונת כלילית חריפה חדשה (ACS) ב-227%. 

תמצית המחקר הוצגה לפני מספר ימים על ידי ד"ר סטיבן גנדרי, קרדיולוג ומנתח לב ידוע, בכנס השנתי של איגוד הקרדיולוגים האמריקאי בחסות כתב העת Circulation, והוא מצא שחיסוני ה-mRNA מגדילים דרמטית את סמני הדלקת באנדותל – שכבת התאים המרפדת את כלי הדם מבפנים.

החוקרים השתמשו בבדיקת לב שנקראת PLUS Cardiac Test. "זהו מדד מתוקף המשמש מאז 2021 ככלי הערכה מקובל להערכת סיכון עתידי לאירוע לבבי (ACS = Acute Coronary Syndrome) לטווח של חמש שנים, שמורכב ממדידה של מספר סמנים חלבוניים", מסביר ד"ר אמיר שחר, קרדיולוג ומנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לניאדו.  

במחקר התצפיתי השתתפו 566 מטופלים בני 28-97, גברים ונשים (ביחס זהה), אשר היו במעקב קרדיולוגי לאורך שמונה שנים בשל מחלת לב, ונבדקו אצלם ערכי ה-PLUS אחת ל-3-6 חודשים במהלך השנים – מה שאיפשר לחוקרים לקבל את ציון ה-PLUS שלהם לפני החיסון ולאחריו. המשתתפים נבדקו 2-10 שבועות לאחר מנת החיסון השנייה.
 

עליות דרמטיות במגוון סמני דלקת

כשבדקו את המשתתפים לאחר החיסון, גילו החוקרים שינויים דרמטיים בבדיקת ה-PLUS במרבית המשתתפים. "נמצא ש-10-2 שבועות לאחר קבלת מנת החיסון השנייה עלה ה-PULS מערך ממוצע של 11% (ל-5 שנים) לערך ממוצע של 25% ל-5 שנים (בהשוואה לערך שלפני קבלת החיסון" אומר ד"ר שחר. "כלומר – עלייה בסיכון לאירוע לבבי למעלה מפי 2! 

"עלייה זו נמשכה חודשיים וחצי לפחות לאחר מתן המנה השנייה בעת סיכום המחקר".


לאחר החיסון חלה עלייה של קרוב לפי 2.5 בציון ה-PLUS, המבטא את הסיכון לאירועים לבביים חמורים בחמש השנים הבאות, ומה שמדאיג לא פחות – שינויים אלה נמשכו לפחות 2.5 חודשים לאחר מנת החיסון השנייה.


"אנו מסיקים שחיסוני ה mRNA מגבירים באופן דרמטי את הדלקת באנדותל ואת ההסננה של תאי T בשריר הלב, מה שעשוי להסביר את התצפיות של אירועים פקקתיים (טרומבוטיים), קרדיומיופתיה ואירועים אחרים בכלי-דם (אירועים קרדיווסקולריים) לאחר החיסון", כתבו החוקרים במסקנות המחקר.

"התהליך הדלקתי באנדותל כלי-הדם מוכר כגורם שעליו נוצר קריש-הדם המפריע לזרימה בעורק (כלילי או אחר) ומחולל את האוטם בשריר-הלב", מסביר ד"ר שחר. "מעקב תצפיתי אורכי אחרי חולי -לב, עם ניטור של גורמי -סיכון ומדדים פיזיולוגיים שונים הוא פרקטיקה נכונה ושגרתית, והממצאים העולים מתצפית זו מטרידים, ותומכים בהשערה הסבר שתופעות טרומבוטיות וטרומבו -אמבוליות שנצפות לאחר חיסון בתכשירי mRNA מתחוללות בגלל תהליכים דלקתיים באנדותל כלי-הדם".

פרופ' רצף לוי, מומחה לניהול סיכונים מערכתי, פיתוח והטמעת מודלי אנליטיקה לחיזוי סיכונים בגופי ממשל ומערכות בריאות מ-MIT, אומר שממצאים אלה מבהירים שאין בסיס מדעי לטענה שהחיסון בטוח. "המחקר מעלה חשד לכך שרב הנסתר על הגלוי מבחינת הסיכון של החיסון בנוגע לבעיות ואירועים לבביים", הוא אומר. "מדובר על קבוצת חולים שנמצאו במעקב זמן רב וניתן לומר בביטחון גדול יחסית על פניו שהחיסון העלה את רמת המרקרים באופן מאוד משמעותי. הדבר מעלה חשש שההבנה של הסיכונים בטווח הזמן הבינוני רחוק לוקה בחסר ויש לבצע באופן מידי מעקב אינטנסיבי ויזום. בפרט יש לשקול במשנה זהירות חיסון של קבוצות אוכלוסייה  שאינן בסיכון מקורונה".תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


פנחס
מחקר דומה
מחקר דומה ממרץ 2021 ממכון סאלק קליפורניה https://www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/CIRCRESAHA.121.318902
0
פנחס
מחקר דומה
מחקר דומה עם אותם תוצאות ואף יותר נעשה במכון סאלק בקליפורניה לפני כמה חודשים
0
יהודה
נפטרים מדום לב
==================
ארז בר נוי - תלמה ילין 8/21 בן 55
רונן לב רן - וטרינר חיפה 9/21 בן 46
עופר ברזילי - מורה לתיפוף 9/21 בן 39
עזרא כהן שכן וחבר - נפטר 29.10.21 בן 63

שרון אסמן - מפקד הנח"ל 7/21 בן 43
רוני דניאל - נפטר 7/21 בן 73
סעיד אלחרומי - ח"כ 8/21 בן 49


דר אורן זוסמן קרדיולוג נפ 5/21 בן 37
בי"ח בילינסון


0
יהודה חכם
מקרים שנתקלתי לאחרונה
נפטרים מדום לב
==================
ארז בר נוי - תלמה ילין 8/21 בן 55
רונן לב רן - וטרינר חיפה 9/21 בן 46
עופר ברזילי - מורה לתיפוף 9/21 בן 39
עזרא כהן שכן וחבר - נפטר 29.10.21 בן 63

שרון אסמן - מפקד הנח"ל 7/21 בן 43
רוני דניאל - נפטר 7/21 בן 73
סעיד אלחרומי - ח"כ 8/21 בן 49


דר אורן זוסמן קרדיולוג נפ 5/21 בן 37
בי"ח בילינסון


0
טרולים
הם בכל מקום
הבוטים של פייזר הגיעו גם לכאן lol
פעם באה תלכו פיזית לועדת הלב בבוסטון ואז יהיה לכם את כל הנתונים.
יש להם עוד דרישות כאילו אנחנו עובדים אצלם ... אם רק היו מבקרים כך
אתם המחקרים של פייזר שהוגשו למשרד הבריאות

0
ראסל
מצטרף בשמחה למה שדוד ואורי כתבו
מצטרף בשמחה למה שדוד ואורי כתבו
זה בדיוק כמו לקבוע שפרוסת לחם זה מסוכן מאוד כשקבוצת המחקר היא אנשים עם צליאק
או כוס יין כשהנחקרים הם אנשים עם בעיות בכבד

-3
מאשה
יש לינק למאמר, מי שרוצה יכול לקנות המאמר השלם או ללכת לספריה שיש לה
חבל מי שטוען שאין מאמר כשישנו ועוד איך. חבל שאתם מראיםות את חוסר הבנתכםן במחקרים,
בדבר כלכך בסיסי. ובלי בושה מכפישים אחריםות מבלי לבדוק דברים לאשורם... ובמהירות מאשימים אותםן בדיוק בטעותכםן וחולשתכםן אתםן. טול קורה מבין עיניך, אמרו חכמים יהודים לפני דורות.
ככה ג'ורנאלים מדעיים שמכבדים עצמם משתפים בפומבי מחקרים. מי שרוצה להעמיק ולקרוא את המלא יכול לשלם או ללכת לאוניברסיטה לספריה או למכון רפואי שם יש כניסה למאגר הנתונים של הג'ורנאל הרפואי המחקרי הזה.בזמנו גם המחקר של קופת חולים התפרסם באותו האופן, שותף רק אבסטראקט עם הציבור. לא זוכרת שהיו כלכך הרבה טענות. אדרבא גשו לספריות, קראו מחקרים, בדקו הנתונים, ושימו לב למניפולציות ולפרטים החסרים. זו הדרך להגדלת ראש, להעמקת ההבנה, להעלאת מודעות; לא בקורת בעלמא ללא שום שורשים.

0
רצינית
דבר אחר הכי חשוב לא רשמתם איפה המחקר? אין צילום או תיעוד על המחקר גם אני יכולה לחרטט לכם מחקר
דבר אחר הכי חשוב לא רשמתם איפה המחקר? אין צילום או תיעוד על המחקר גם אני יכולה לחרטט לכם מחקר
אז מי יכול לעלות פה צילום של המחקר ?

-5
אסתר הירש
מצחיק שמבקשים הוכחות ומחקר אחרי אנשים שללא שום אינטרס כלכלי מלבד להציל מהחיסון,אבל לוקחים חיסול שאין לן שום ביסוס מחקרי
0
גיא סדן
בדיקת ה-PLUS
מחיפוש ברשת לא מצאתי מאמרים אקדמיים שמתייחסים לבדיקת ה-PLUS כבדיקה רשמית המעידה על סמן אמין לדלקת בלבד.
-2

חיסון הילדים: הפתרון למניעת גלי הקורונה – או שמא המנוע לעלייה בהדבקות?

| עוז קורן | בריאות

משרד הבריאות והמדיה לא מפסיקים לדבר על "גל הילדים". אבל האומנם זהו המצב? ניתוח עומק של הנתונים אודות הילדים בגילאי 0-20 ממאגר הנתונים הממשלתי מראה כיצד נבנה הנרטיב באמצעות העלאת מספר הבדיקות, ואיך החל מהגל הרביעי, חיסון הילדים הוא דווקא המנוע לעלייה בהדבקות - ולא מה שמגן מפניהן

מחקר חדש: הסיכון למיוקרדיטיס בבני נוער גבוה פי 2.5 ממה שנמצא בישראל

| יפה שיר-רז | בריאות

מחקר חדש מהונג קונג מגלה שהסיכון להתפתחות מיוקרדיטיס ופריקרדיטיס בקרב בני נוער לאחר המנה השנייה של חיסון פייזר גבוה פי 2.5 ממה שמצאה ועדת הבדיקה שמינה משרד הבריאות הישראלי - כאשר הממצאים בישראל כשלעצמם גבוהים פי 13.6 מהצפוי. מהי המשמעות עבור חיסון הילדים הקטנים? ומהן ההשלכות מחיסון הבוסטר לבני הנוער? איש אינו יודע

האם משרד הבריאות מסתיר את נתוני הבדיקות לזיהוי וריאנט האומיקרון?

| יריב המר | בריאות

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה פרסם אתמול הודעה לעיתונות שלפיה נמצאו 2 מאומתים ו-17 מקרים של חשיפה לוריאנט האומיקרון, ועוד 17 נוספים שהוגדרו כבעלי "חשד נמוך". אלא שהבדיקה היחידה שיכולה לזהות וריאנטים היא בדיקת ריצוף גנטי, ומההודעה נראה שלא זו הבדיקה שבוצעה. לאור הבלבול ובהיעדר שקיפות לגבי הבדיקות, לא ברור על מה מבוססת הפניקה שמשדר משרד הבריאות

ניתוח "חדשות זמן אמת": זינוק בתמותת ילדים ב-2021 לעומת השנתיים האחרונות. מקום לדאגה?

| יריב המר | בריאות

בזמן שמשרד הבריאות דוחף את קמפיין חיסוני הילדים הקטנים, ופרויקטור הקורונה ושטייניץ כבר מעלים על השולחן את הרעיון של חובת חיסונים, ניתוח "חדשות זמן אמת" על בסיס נתוני הלמ"ס ומאגר המידע הממשלתי מצביע על עלייה של 30%בתמותת ילדים בשנת 2021 לעומת 2020, ועלייה של 10% לעומת 2019. האם העליה הפתאומית נגרמה כתוצאה מהחיסונים או מסיבה אחרת שלא פורסמה?

חשיפה: מתחת לרדאר, פורמולת החיסון של פייזר משתנה גם עבור המבוגרים – לא רק עבור חיסוני הילדים

| יפה שיר-רז | בריאות

כבר בחודש ספטמבר עדכנה האגודה האמריקאית לרפואה קודים ייחודיים עבור הפורמולה החדשה - הן עבור חיסוני הילדים והן עבור החיסונים המיועדים למבוגרים. בכירי פייזר הודו בדיון ב-FDA שהפורמולה החדשה מעולם לא עברה מחקרים קליניים

ד"ר אלרעי-פרייס: "יש הכפלה של התמותה בדרום-אפריקה". יו"ר ההסתדרות הרפואית בדרא"פ: "סערה בכוס תה. מקרי הווריאנט החדש שראינו קלים מאוד"

| יפה שיר-רז | בריאות

הממשלה ומשרד הבריאות נתלו בווריאנט התורן כדי להחזיר את ההגבלות ואיכוני השב"כ, אך אין בדל ראיה לכך שהאומיקרון מסוכן או קטלני יותר. בדרום אפריקה הופתעו מהפניקה וזועמים על ההחלטה לעצור טיסות מהמדינה, ובדיקת נתוני התמותה שם דווקא מצביעים על דעיכה של הגל שהחל במאי

אולי יעניין אותך גם...