בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

ניתוח התחלואה בישראל מצביע: שפל בתחלואה בכל פרמטר. אז על מה הפניקה?

| 7559 צפיות
| 7559 צפיות

בנט דורש סגר על הלא-מחוסנים ומשרד הבריאות מפרסם הודעות בהולות. ניתוח "חדשות זמן אמת": מספר החולים קשה בצניחה, מזה כשלושה ימים אין כלל נפטרים מקורונה ובשבוע האחרון מספרם חד-ספרתי, מספר המאומתים צונח, והאומיקרון אובחן רק אצל בודדים, כולם קלים ולפחות מחציתם מחוסנים

| יריב המר | בריאות

שוב סערה בקבינט הקורונה. הפעם דרש בנט ממשרד הבריאות לבחון החלת סגר על לא-מחוסנים, בדומה לזה שהוחל בכישלון רב באוסטריה רק לפני מספר שבועות. משרד הבריאות פרסם הודעה בהולה בטלגרם שלו: "בעקבות הערכת המצב בישראל, החל מהימים הקרובים תהודק משמעותית אכיפת התו הירוק". כמו כן דאג המשרד לפרסם בשנית תזכורת מפורטת למי שאולי שכח – מי זכאי לתו ירוק ואילו זכויות נשללות ממי שאינו מחוסן.

האם יש הצדקה לפניקה? כדי להבין את פשר ההיסטריה הפתאומית, ב"חדשות זמן אמת" בחנו את לוח הבקרה של משרד הבריאות. מהניתוח עולה שישראל נמצאת כיום בשפל תחלואה בכל פרמטר. 

לאחר הדיון התקפלו פעם נוספת בנט והורוביץ, ופשוט הותירו על כנם את ההגבלות הנוכחיות ל-10 ימים נוספים, כולל המגבלות על נתב"ג. "אין כרגע הצדקה להסרת המגבלות על נתב"ג", אמר השר זאב אלקין היום בבוקר, למרות שמצב התחלואה בשפל. בשבוע הקרוב מתכנן בנט להביא לדיון את הגזירה בדבר מניעת יציאה מהארץ של לא מחוסנים. זאת, למרות הדיווחים הרבים שהאומיקרון נכנס לישראל באמצעות אנשים המחוסנים בשלוש מנות. 

בנוסף, מתקיימים דיונים בדבר שינויים במדיניות הכיתה הירוקה, כאשר במקרה של חשד לאומיקרון או גילוי של מאומת שני בכיתה יעברו כל הילדים לבידוד מלא. מכיוון שכמות הבדיקות בשכבות בתי הספר היסודיים גדולה מאוד, הרי שברור שהסיכוי למציאת מאומת עולה, והרבה יותר ילדים ישהו בבידוד. שינויים אלו יוציאו את כל העוקץ מהתכנית, וימררו את חייהם של ההורים  באמצעות  כפיית בידודים על המשפחה, ובסופו של דבר יביאו את ההורים מתוך ייאוש לחסן את הילדים.

WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.43.51

הביקורת על ראש הממשלה ועל משרד הבריאות גדולה גם בקרב השרים. נתוני התחלואה בישראל בצלילה חופשית, ולמרות כל המאמצים הכבירים של משרד הבריאות לנפח את תחלואת הילדים באמצעות אובססיית בדיקות, התחלואה אצלם פשוט לא מתרוממת, ומבצע ההתחסנות בקרב הילדים לא מתקדם לשום מקום.

מנתוני לוח הבקרה העדכניים לערב ה-9 בדצמבר עולה כי אין ולו פרמטר אחד שמצביע על עלייה בתחלואה.

מספר החולים קשה בצניחה – לראשונה מאז יולי ירד מספר החולים קשה המאושפזים לאזור ה-90, כאשר השבוע נוספו 28 חולים קשה חדשים בלבד (ירידה של כ-17% מהשבוע הקודם).  רק לפני כחודשיים וחצי עמדנו על 739 חולים קשה מאושפזים, ומדובר בירידה של כ-90% מהשיא.

אין תמותה מקורונה – מזה כשלושה ימים אין נפטרים כלל, ובשבוע האחרון מספר הנפטרים חד ספרתי, ומייצג ירידה של כ-56% מהשבוע הקודם. בספטמבר, בשיא הגל, עמד מספר הנפטרים על כ-30 נפטרים ביום.

צניחה בכמות המאומתים – לפני שלושה חודשים עמדה ישראל על כ-10,000 מאומתים ביום, והיום אנו עומדים על כ-500 מאומתים. למעשה, מאז סוף אוקטובר המספרים יציבים למדי, בטווח של 400-700 מאומתים בממוצע. מדובר בירידה של כ-95% בכמות המאומתים משיא הגל. ברור לחלוטין שכל עוד כמות הבדיקות עצומה, אין לצפות לאפס תחלואה, שכן ישנה כמובן התאמה בין כמות הבדיקות לכמות המאומתים, וכמו כן, ישנן גם טעויות בבדיקות.

באשר לווריאנט האומיקרון, נכון להיום נמצאו מספר מקרים בודד, כולם קלים, ולפחות חצי מהם מחוסנים. לכן, הבהלה אינה במקומה בשלב זה.

אחוז החיוביים בצלילה חופשית – אחוז החיוביים הוא היחס בין כמות המאומתים לכמות בדיקות, ואף הוא יכול להוות מדד לתחלואה, בהינתן שבודקים אותו דבר ובהצלבה עם נתונים נוספים. כאשר אחוז החיוביים נמוך מ-1% מדובר בתחלואה נמוכה יחסית. כרגע, אחוז החיוביים עומד על 0.7% לעומת 8%  בתחילת ספטמבר. במלים אחרות, ירידה משמעותית.

כאשר מנתחים את תמהיל הבדיקות יותר לעומק, מזהים שבקושי מבצעים בדיקות במגזר החרדי, שבו אחוזי החיוביים לרוב גבוהים יותר, ושעיקר הבדיקות כרגע הן של ילדים בריאים תחת כללי התו הירוק. כאשר לא בודקים מחוסנים, אלא מתמקדים רק בבדיקות בכפייה הנובעות מהתו הירוק, ממגן חינוך ומנתב"ג, אנחנו כבר רגילים לאחוז חיוביים נמוך במיוחד עוד מימי מאי ויוני. 

WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.46.10

חיסון הילדים – המטרה העיקרית?

הממשלה משקיעה מאמצים רבים באיתור מאומתים ילדים. מדי יום מבוצע מספר עצום של בדיקות –  כ-160 אלף בדיקות – ברובן המכריע בילדים. זאת, לאור החזרה ללימודים לאחר חופשת החנוכה והדרישה לבדיקות. באופן טבעי, לצד העלייה בכמות הבדיקות, ניתן לזהות עלייה מינורית, כפי שכבר הסברנו בשבוע שעבר. להזכירכם, מקדם ההדבקה הוא הגידול בכמות המאומתים השבוע לעומת השבוע שעבר, וכמובן שכל גידול בבדיקות מקפיץ את R.WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.48.20

כפי שפרסמנו ב"חדשות זמן אמת", ניתן לראות ש"גל הילדים" לא היה ולא נברא, וזו ככל הנראה הסיבה שבגללה הוא ירד מעט מהכותרות. ההתמקדות בבדיקות כיום היא בשכבת הגיל שבה נמצא כעת מבצע החיסון בעיצומו, 5-11, וניתן לראות שיש ירידה של 92% במספר המאומתים בשכבת הגיל הזאת לעומת השיא. כיום ישנם פחות מ-300 מאומתים ביום בשכבת הגיל 5-11, וזאת, למרות כמות עצומה של עשרות אלפי בדיקות שמתמקדת בילדים. ניתן להבחין בעלייה הדרגתית בכמות הבידודים, שצפויה להתגבר במידה שישתנה מתווה הכיתה הירוקה.

WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.50.30

לסיכום, אין ולו פרמטר אחד שמצביע על עליה בתחלואה. האם הבהלה העיקרית של צמרת הממשל קשורה לכישלון מבצע חיסוני הילדים? רק כ-100 אלף ילדים (7.8%) התחסנו עד כה מתוך 1.2 מיליון, מספר זעום ביותר, וניתן לראות שקצב ההתחסנות במנה הראשונה הולך ויורד מיום ליום. האם לכך התכוונו השרים כשאמרו על בנט ש"נטרפה עליו דעתו"? שהוא מנסה בכל מחיר להטיל סנקציות כדי להכריח את ההורים לחסן את ילדיהם על ידי הפיכת חייהם לבלתי נסבלים?

WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.52.00


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


Pls
יש קישור תקין ?
שוחרי הצדק said :
הגיע הזמן לאסור את בנט וחבורתו מידי כפי שאסרו את ביידן, https://youtu.be/Z_2KIko4_dc

0
Anonymous
אותי מאד מעניין מה היו נתוני התמותה משפעת בין 2016 ל 2019. לא ברורה הפניקה, אבל משהו לא מריח טוב בכל הסיפור הזה של הקורונה. מישהו יודע מה הנתונים הרשמיים של הגדרת מגפה?
0
מאוכזב דמוקרטיה
פשוט מדהים איך מיום ליום עוד ועוד אתרי חדשות ועוד ועוד מידע חושפים את ערוות הפוליטיקאים האינטרסנטים שלנו...
0
פייק ניוז
הפייק של בנט: האם מדובר בפייק על פייק?
הפייק ניוז שבנט הדהד אתמול מה-BBC, בכלל התרחש בסוף חודש אוקטובר. זה סיפור שהץפרסם בתאריך 10.12.2021 ע"י ה-BBC והדיילי מייל במסגרת קמפיין ההפחדה שמתנהל בבריטניה (ניסיון "לשכנע" הורים באמצעות הפחדה).

אז, חוץ מהעובדה שב-BBC ובדיילי-מייל נזכרו לספר את הסיפור הזה, כחודש וחצי אחרי שהוא התרחש (אתם לא חושבים שאם הסיפור היה אמיתי, אז הם היו עושים ממנו כותרות ראשיות כבר אז?), אז הנה עוד כמה פרטים מפוקפקים:

מדובר ב-2 נערים מאותו ביה"ס שנפטרו בפתאומיות בתוך 6 ימים: הראשון (מוחמד) נפטר ב-24.10 והשני (הארי) ב-30.10. לגבי השני (הארי), לא נקבעה עד היום (חודש וחצי אחרי האירוע) סיבת מוות רשמית!
Harry's death on 30 October is being treated as unexplained, but the coroner is expecting the cause of death may be natural.
"It is correct that the pathologist is considering Covid-19 as being contributory to the death of Harry Towers, but at this stage, the cause of death is still under investigation," he said.

לגבי הראשון (מוחמד), נטען שהוא מת מ"דימום במוח שנוצר לאחר התקף-לב, שנובע מקורונה": זה נשמע כמו דרך אופיינית למות מקורונה או כמו משהו אחר? כמה בני אדם (שלא לדבר על בני נוער!) שנפטרו מקורונה, חטפו התקפת לב שגרמה לדימום במוח וזה נגמר במוות מיידי?

זאת אומרת, לא רק ששני הילדים לא מתו מ"אומיקרון" (כפי שטען בנט), לפחות אחד מהם (הארי) גם לא מת מקורונה. אבל, הסיפור הזה ביזארי אפילו יותר:

קודם כל, לשני הנערים לא היו בעיות בריאות ידועות:
Neither Harry nor Mohammed had known underlying health conditions.

דבר שני, שימו לב למשפט הזה:
Students at St John Fisher Catholic College, in Newcastle-under-Lyme, which both boys attended, had been due to have Covid vaccinations just weeks before the pupils died.
However, only flu vaccinations were given at the school on 8 October, the vaccination service said, and Covid jabs were rescheduled for 19 November.

זאת אומרת, היה מתוכנן "לחסן" (נגד קוביד) את השניים בביה"ס כמה שבועות לפני שהם נפטרו, אבל נטען בכתבה שהתכנית לא יצאה אל הפועל ובמקום זה הם קיבלו "חיסוני שפעת" ב-8/10, בעוד "חיסוני" הקוביד נדחו (מסיבה לא מוסברת) ל-19/11.

אבל בכתבה מודים, שבכל זאת "חיסוני" קורונה לילדים ניתנו במרכזי "חיסונים" בעיר (גם אם לא במסגרת ביה"ס):
Although Covid-19 jabs at the school were rescheduled, the NHS in Staffordshire and Stoke-on-Trent said vaccinations for children were also being offered at other centres in the area.

הם גם מודים שהיו ספקולציות שהמוות נגרם בגלל ה"חיסון", אבל ה-BBC (שלא ידוע באובייקטיביות שלו) פוסק שזה לא נכון:
Since the boys' deaths, there has been international speculation they were caused by the vaccine. This is not the case.

האם יכול להיות שהילדים קיבלו את "חיסוני" הקורונה שהוצעו בעיר או אפילו במסגרת ביה"ס (אפילו שאמרו להם שאלה חיסוני שפעת)?

שימו לב שבבריטניה, מספיקה הסכמת הילד. זאת אומרת, "הסכמת" הילד 'גוברת' על אי-הסכמת ההורים במקרה של חילוקי דיעות:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10071137/Parents-threaten-sue-school-teenagers-given-Covid-jabs-without-permission.html

ציטוט (כותרת משנית בכתבה הנ"ל):
Government guidance says parents are 'asked for consent' for jab to be given
If refused and child is deemed 'competent' the child can 'legally give consent'

האם כל הסיפור הביזארי הנ"ל הוא טיוח לכך שהילדים קיבלו "חיסוני" קורונה בביה"ס במקום (או בנוסף) לחיסוני השפעת? מבלי לקבל את הסכמת ההורים?

שימו לב גם למשפט המסיים - 2 בכירים ששומרים על זכות השתיקה:
Neither the Staffordshire director of public health Richard Harling nor University Hospitals of North Midlands NHS Trust felt it appropriate to comment on the teenagers' deaths.

בניגוד ל-BBC, אני אמנע מקביעה פסקנית, כיוון שאין מספיק הוכחות לכאן או לשם. אבל, לגבי ה-BBC עצמו ישנן מספיק הוכחות על מנת לקבוע בפסקנות כי מדובר בארגון שהוא לא-נייטראלי ולא-אובייקטיבי: שופר פרופגנדה להפצת פייק-ניוז ממסדי (בדומה לערוצי ה"תקשורת" אצלנו). לכן, כל הסיפור הנ"ל איננו אמין.

הקישור לכתבה של ה-BBC מה-10.12:
https://www.bbc.com/news/uk-england-stoke-staffordshire-59593729

0
שוחרי הצדק
מאסר לבנט להביא את הרשעים למשפט
הגיע הזמן לאסור את בנט וחבורתו מידי כפי שאסרו את ביידן, https://youtu.be/Z_2KIko4_dc
3
ברית עולם
בנט ירד מהפסים.
בנט אחד האסונות למדינה
הוא לא מבין כלום וגם היועצים סביבו מבינים שהוא אחוז דיבוק.
תתפטר בנט תתפטר
לא רוצים אותך לא רצינו ולא נרצה.
קום ולך עשית הרבה נזקים לעם.
אף אחד לא מאמין לך !!!

2
עדויות
נפגעי ה"חיסון"
בעברית:
https://www.vaxtestimonies.org/
באנגלית:
https://www.realnotrare.com/realstories

0
אושרה בלפולסקי
שפל בתחלואת שקורונה...
אבל מה לגבי מחלות לב, סרטן (לימפה בעיקר?), שלבקת חוגרת ועוד שאר תחלואות שבשום פנים ואופן לא קשורות לתרכיב הקדוש?
2

האם משרד הבריאות מסתיר את נתוני הבדיקות לזיהוי וריאנט האומיקרון?

| יריב המר | בריאות

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה פרסם אתמול הודעה לעיתונות שלפיה נמצאו 2 מאומתים ו-17 מקרים של חשיפה לוריאנט האומיקרון, ועוד 17 נוספים שהוגדרו כבעלי "חשד נמוך". אלא שהבדיקה היחידה שיכולה לזהות וריאנטים היא בדיקת ריצוף גנטי, ומההודעה נראה שלא זו הבדיקה שבוצעה. לאור הבלבול ובהיעדר שקיפות לגבי הבדיקות, לא ברור על מה מבוססת הפניקה שמשדר משרד הבריאות

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...