בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

האם משתתף #12312982 הוא המפתח להוכחה שמחקרי החיסון של פייזר הם הונאה?

| 11482 צפיות
| 11482 צפיות

אוגוסטו רו, עורך דין מארגנטינה, עשוי להיות המפתח להפסקת הניסויים בחיסון של פייזר, או לפחות להוכחה שבאתר הניסוי הגדול ביותר של פייזר, שכלל למעלה מ-10% מהמשתתפים בניסוי, בוצעה הונאה

| ג'וש גצקו | בריאות

משתתף מספר 12312982 במחקר C4591001 של פייזר הוא אוגוסטו רו, עורך דין בן 35 מבואנוס איירס, ארגנטינה, שהתנדב להשתתף בשלב 3 של הניסוי הקליני על חיסון הקורונה של החברה. הוא עשה זאת כדי להגן על אמו, הסובלת מאמפיזמה.

אוגוסטו הוא אחד מעשרות אלפי המתנדבים במחקר. אבל הסיפור שלו עשוי להחזיק במפתח להפסקת הניסויים בחיסון של פייזר, או לפחות להוכיח את קיומה של הונאה באתר הניסוי הגדול ביותר של החברה, שכלל למעלה מ-10% מהמשתתפים בניסוי.

הסיפור שלו, כמו גם בעיות נוספות שהתרחשו באתר הניסוי הארגנטינאי כוסו בהרחבה בשלושה פוסטים, שפורסמו החל מחודש מרץ (1, 2, 3), על ידי ד"ר דיוויד הילי, פרופסור לפסיכיאטריה, פסיכופרמקולוגיה ומדען.

WhatsApp Image 2022 05 24 at 12.01.04

אוגוסטו קיבל את המנה השנייה שלו ב-9 בספטמבר 2020 בשעה שש בערב. כבר בדרכו הביתה במונית הוא החל להרגיש לא טוב. בשבע וחצי בערב הוא החל לסבול מקוצר נשימה וכאב בוער בחזה, והיה עייף מאוד. הוא שכב במיטה ונרדם, אבל התעורר כעבור שעה וחצי עם בחילות וחום גבוה, ולא הצליח לקום מהמיטה מרוב עייפות.  במהלך היומיים הבאים הוא המשיך לסבול מחום גבוה (41 מעלות צלזיוס), שאליו התווספה תחושת הזיות.

ב-11 בספטמבר הוא הצליח לקום מהמיטה וללכת לשירותים. השתן שלו היה כהה (כמו קוקה קולה). הוא הרגיש כאילו ליבו התרחב, סבל מחוסר נשימה פתאומי ונפל מחוסר הכרה על הרצפה. לאחר שהתעורר הרגיש עדיין רע מאוד. הוא סבל כאב בחזה שהקרין לזרועו השמאלית ולגבו והרגיש מסוחרר ועייף מאוד. הוא התקשר לחבר שהמליץ ​​לו ללכת לבית חולים. למחרת, ב-12 בספטמבר, הוא אושפז בבית חולים אלמן (זה לא היה בית החולים שבו התנהל המחקר). הרופאים סברו בתחילה שיש לו קורונה, והוא אושפז בבידוד, אך תוצאת הבדיקה שנערכה לו הייתה שלילית. הוא עבר שורה של בדיקות, כולל סריקת CAT של החזה שלו, שהראתה הצטברות לא תקינה של נוזלים מסביב לחלק החיצוני של הלב.  במלים אחרות, הוא סבל מפריקרדיטיס.

WhatsApp Image 2022 05 24 at 11.53.38

ב-14 בספטמבר אוגוסטו שוחרר מבית החולים. במכתב השחרור שלו כתב הרופא שהוא סבל מתגובה שלילית לחיסון. למרבה תדהמתו, במהלך האשפוז התברר לו שהוא לא היה המשתתף היחיד שסבל מתופעות לוואי חמורות כאלה. הצוות הרפואי סיפר לו שהייתה נהירה עצומה לבית החולים של אנשים שהשתתפו בניסוי הקליני. אחת האחיות העריכה שהם ראו כ-300 אנשים. איך זה ייתכן? ובכן, בדיעבד התברר לאוגוסטו שאתר הניסוי שאליו הוא התנדב הצליח לגייס כמה אלפי נבדקים בתוך מספר שבועות בלבד, ו-2,981 משתתפים נרשמו לניסוי לפניו).

אבל כאן הסיפור רק מתחיל. את ההמשך שלו אנו יודעים משום שאוגוסטו, שהוא כאמור עורך דין, הגיש עתירה לבית המשפט בדרישה לקבל את הרשומות הרפואיות שלו מהניסוי. זה לקח יותר משנה, אבל הוא הצליח.

 

קוד תופעות הלוואי שונה ל"קוביד-19"

אוגוסטו עשה את מה שהחוקרים הנחו אותו לעשות כאשר התנדב לניסוי: הוא התקשר לאתר הניסוי ב-14 בספטמבר, כדי להודיע לחוקרים שהוא אושפז בבית חולים. לתדהמתו, למרות שבמכתב השחרור שלו נכתב מפורשות שמצבו נגרם כתוצאה מהחיסון, ואף שבדיקת ה-PCR שעבר בבית החולים הייתה שלילית – החוקרים כתבו בתיעוד הניסויים שלו שהוא אושפז בגלל דלקת ריאות דו-צדדית שלא הייתה קשורה ל"מוצר החקירה".

על פי הרשומה של אוגוסטו באתר הניסוי, ב-7 באוקטובר ציינו החוקרים כי "לבקשת נותן החסות" (כלומר פייזר), עודכן קוד ה-AE שלו – קוד אירועי תופעות הלוואי – ל"מחלת קוביד-19". כך, הועלמו מקרים של דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב, על ידי טאטואם מתחת לשטיח במסווה של "קוביד-19". וזה לא הכל, כי מתברר שהעובדה שהאבחנה נקבעה כ"קוביד-19" אפילו לא פגעה בחישובי היעילות של החיסון, משום שכדי לאשר את האבחנה נדרשה בדיקת PCR חיובית – שכאמור לא הייתה לאוגוסטו.

השאלה החשובה ביותר שאוגוסטו ביקש לקבל עליה תשובה הייתה מה היה התכשיר שהוא קיבל – האם הוא קיבל את החיסון של פייזר, או תכשיר פלצבו? אלא שהחוקרים באתר הניסוי סירבו לחשוף בפניו את התשובה הפשוטה לשאלה הבסיסית הזו. החוקר הראשי באתר הניסוי, ד"ר פרננדו פולאק, טען שלא ניתן להסיר את הסמיות של אוגוסטו ולחשוף בפניו איזה תכשיר הוא קיבל, אלא אם נשקפת סכנה לחייו. בלית ברירה, אוגוסטו פנה ל-ANMAT, ה-FDA הארגנטינאי. בשימוע רשמי שנערך ב-9 באוקטובר הם אילצו את חוקרי הניסוי לחשוף בפניו האם קיבל את החיסון או לא. אוגוסטו גילה שהוא אכן קיבל את החיסון.

WhatsApp Image 2022 05 24 at 11.56.10

האם התזמון של בקשת פייזר ב-7 באוקטובר לשנות את קוד ה-AE של אוגוסטו הוא מקרי?

בדיעבד התברר שזה לא הכל. יום לפני הדיון (ויום לאחר השינוי של קוד ה-AE שלו), ד"ר פולאק כתב ברשומות הניסויים הקליניים של אוגוסטו שהוא עבר התקף חרדה חמור החל ב-23 בספטמבר, שלא נגרם מהחיסון, וכתב שאוגוסטו חשד בקיומה של קונספירציה בין שני בתי החולים, תיאר את החרדה שלו כחמורה, וציין שהיא נמשכת.

כדי להוסיף חטא על פשע, יומיים לאחר השימוע ב-ANMAT, הוסיף פולאק אבחנה של מחלת נפש לרשומות הרפואיות של אוגוסטו. כמובן שלרופא ילדים כמו פולאק אין כל סמכות לבצע אבחנות של מחלות נפש, במיוחד ללא כל הערכה רשמית. אין שום דבר ברשומה כלשהי שמצביע על כך שד"ר פולאק או כל רופא אחר ניסו ב-23 בספטמבר להעריך האם לאוגוסטו יש הפרעה נפשית.

ניגודי העניינים החמורים של מנהל אתר הניסוי

התפקיד שמילא ד"ר פולאק בסיפור הזה מעניין במיוחד לאור העובדה שהחוקר הזה, שכאמור ניהל את אתר הניסוי הגדול ביותר של המחקר הקליני, פולאק הוא גם המחבר הראשון במאמר שפורסם בדצמבר 2020 בכתב העת New England Journal of Medicine, על הבטיחות והיעילות של החיסון – המחקר שלמעשה איפשר ל-FDA להעניק לפייזר את היתר החירום באותו חודש. וזה לא הכל. מתברר שד"ר פולאק הוא גם אחד המנהלים של i-trials, חברה העוסקת בניהול אתרי ניסוי, שנשכרה על ידי פייזר לנהל את הניסוי בארגנטינה (שהינה האתר הגדול ביותר של הניסוי עד כה).

WhatsApp Image 2022 05 24 at 11.49.26

אילו היה ד"ר פולאק מצלצל בפעמון אזעקה ביחס לבטיחות החיסון, החברה שלו הייתה מפסידה הרבה מאוד כסף, והסיכוי שלה לנהל ניסויים כלשהם בעתיד היה הופך לבלתי סביר. לכן, אין ספק שיש לו אינטרס אדיר להשיג תוצאה חיובית בניסוי. ואלו רק ניגודי העניינים שאנו מודעים אליהם.

בשיחת זום ארוכה עם אוגוסטו בשבוע שעבר, הוא סיפר שיש בידיו הקלטות של פולאק ושל חוקר משפטי בכיר אחר, שהודו בפניו בטלפון בשיחות נפרדות שאחד המשתתפים באתר הניסוי מת. ואולם, על פי מידע שנמסר לחבר בפרלמנט הארגנטינאי, איש אינו מתועד כמת בניסוי באותו אתר. מידע נוסף שהוא סיפר שנמצא בידיו הוא אודות אירועי תופעות לוואי חמורות שהושתקו על ידי חוקרי הניסוי. אנו צריכים כמובן עדיין לאמת את המידע הזה, אבל התיק המתועד היטב של אוגוסטו לבדו מספיק כדי להטביע את הספינה.

מסמכי ה-FDA חושפים מניפולציות נוספות ברישומים

מידע נוסף על המניפולציות ברישומים של אוגוסטו נחשף לא מכבר, כשה-FDA נאלץ, בעקבות פסיקת בית המשפט בארצות הברית לאחר תביעה במסגרת חוק חופש המידע, לשחרר את המסמכים שעל בסיסם הוענק היתר החירום לפייזר. בין הקבצים הרבים ששוחררו בסבב האחרון היו גם מספר קבצי נתונים מהניסוי, כולל מערך נתונים שכלל תיעוד של כל החריגות מהפרוטוקול שנרשמו במהלך הניסוי.

מה ניתן ללמוד מהתיעוד הזה לגבי אוגוסטו? הנה שלוש חריגות שצוינו ביחס למקרה שלו:

 


2020-09-12      לא נאספה ספוגית אף עבור הביקור, למרות שזה נדרש

2020-09-12      הביקור בוצע מחוץ לחלון שצוין בפרוטוקול.

2020-10-09      הסמיות נפרצה


אוגוסטו כמובן לא ביקר באתר הניסוי ב-12 בספטמבר, משום שהוא היה מאושפז בבית חולים. כנראה ש"הביקור שבוצע" שאליו מתייחס התיעוד הוא האשפוז שלו. ולמרות שזה נכון מבחינה טכנית שאתר הניסוי לא אסף את ספוגית ה-PCR שלו, הרי שספוגית נאספה ונעשתה בדיקה, רק שהיא לא בוצעה באתר הניסוי. באשר לתיעוד לגבי הפרת הסמיות של אוגוסטו ב-9 באוקטובר – זה נכון, אך באופן מוזר, בשדה השמור לסעיף "תאריך ביטול הסמיות" לא נרשם דבר. יתר על כן, למרות שביטול הסמיות היה אמור להוות עילה להחריג את אוגוסטו מניתוחי יעילות הניסוי, הוא לא סומן כבעל חשיבות או כמשהו ראוי להחרגה.
 

ה-FDA וה-EMA מתעלמים

אוגוסטו כתב ל-FDA ול-EMA בסוף 2020 והסביר את כל פרטי הסיפור שלו. אלא ששני הגופים האלה, שאישרו את החיסון של פייזר, התעלמו ממנו. הוא גם הגיש בחודש נובמבר 2020 דו"ח למערכת VAERS – מערכת ניטור תופעות הלוואי האמריקנית הפדרלית, וקיבל אישור עם מספר VAERS זמני. אלא שהדו"ח שלו מעולם לא הוכנס למערכת (ככל שאנו יכולים לדעת).

חברת פייזר לא הגיבה לפניית מגזין זמן אמת לבקשת תגובה על הסיפור.

 

ג'וש גוצקו, Ph.D, הוא מרצה בכיר בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובמכון לקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


anti.co19
נתיחה לאחר המוות
לצערי, הרבה אנשים מתים היום כתוצאה מהחיסון שלקחו,
כשמצמידים אקדח לרקע או סכין לגרון , אתה מחוייב לעשות מה שאומרים לך... גם אם זה אומר לקחת חיסונים ובוסטרים.
לדעתי צריך לעשות לכל נפטר נתיחה לאחר המוות על מנת לראות את מצב הרקמות, מצב הלב, מצב הריאות, מצב מערכת העצבים , ואולי אף לקחת דוגמת דם אחרונה לפני שהאדם מזדכא על הציוד... ואולי אם יאספו מספיק מידע ויראו כי יש מידע חופף שחוזר על עצמו.. יבינו סופסוף את הפאדיחה שנקארת פייזר

5
אלה גרויסמן
תופעות ליווי אחר חיסון 2
חוויתי מיקרו שבץ 10 יום לאחר חיסון 2. לא נרשם לשום מקום למרות שכן אושפזתי בבית חולים. גם לאחר שיחרור לא נרשם בתקופת חולים
5
יפה יוסף
יישר כוח על היושרה
אני מודה לכם מאוד על הכתבה החשובה הזאת.

השכל הישר הוא המדריך האולטימטיבי.

נוכח התנהלות מטרד הבריאות, לא היה לי שמץ של ספק כי מקצועיות רפואית אינה מקיימת כאן.

מקצועיות רפואית, במהותה, אמורה להיות אחראית ואישית בהתייחסותה לפרט. לא כך התנהלה מערכת הבריאות.

לכן, יש בכתבה זו משום חיזוק למה שהשכל הישר מלמד…

אכן, כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן… אוגוסטו הוא כזה. ג׳וש גוצקו הוא כזה.
כן ירבו כמותם!!!

5
אנמ
כתבה הזוייה בפרט שאין פה שום מסמך או קישור לתחקיר בו פורסמו מסמכים או הקלטות
כתבה הזוייה בפרט שאין פה שום מסמך או קישור לתחקיר בו פורסמו מסמכים או הקלטות
-5
פרייס
ברור... רוץ תזריק בוסטר נוסף לפני שיאזל...
דחוףףף!!!
1
רוני
אנחנו כלי משחק
אנחנו כלי משחק במשחק אכזרי... א.נשים ללא מצפון
2
חיים סדובסקי
מהו המניע?
האם לדעתכם יש לחברות התרופות ולכל הנספחים אחריהם, מניע אחר חוץ מכסף?
4
שמואל שעיה
מזעזע לגמרי אבל לא ברור למה חריג? לצערי יש המון כאלו
מזעזע לגמרי אבל לא ברור למה חריג? לצערי יש המון כאלו
3
ליאורה
הכתובת הייתה על הקיר
מלכתחילה כשחברה מפוקפקת שמאחוריה תביעות של מדינות שנפגעו מהחיסונים שלהם, מסתירה לתקופה ארוכה, כנראה יש לה מה להסתיר.
מעבר לכך שכשעורכים ניסוי, וזה מה שעשו על כלל האזרחים, אמור להיות מעקב, דיווח ודיון על המשך. פה התעלמו ויותר מזה, איימו על רופאים להתנהל אחרת והעיפו מהמערכת רופאים שהביעו דעה שונה. כל תופעת לוואי , נענתה בזלזול וחוסר רצינות. כל פגיעה, מחלה, אלרגיה הושלכו על נגיף הקורונה שמאוחר יותר, כשנחשפו המסמכים של פייזר, קורונה הייתה אחת מתופעות הלוואי.
אם נחזור אחורנית, הניסוי על הקופים לא צלח, כך שאם ומשווקים את התרכיב הנסיוני, כנראה שהמטרה רחוקה מלהגן ...
ניתנו זריקות לנשים בהריון עוד לפני אישור, ניתנו לילדים לפני אישור, גם אחרי שילדים חטפו דלקת בקרום הלב, המשיכו. .בקיצור , כל ההתנהלות לוותה באלפי סימני שאלה וסימני קריאה....ואף גוף מקצועי נתן תשובות.


0
תמרה ליברמן
מדהים !!!
הכתבה הזו מדהימה !!! קשה לקלוט את כל שרשרת השקר וההסתרה העצומה שמפורטת כאן . ממש קורי עכביש . אוגוסטו הזה ראוי לכל הכבוד על מלחמתו לחשוף את האמת ! אין הרבה כמוהו !
3

משרד הבריאות הסתיר מהצט"מ את המחקר שהצביע על סיכון מוגבר לתופעות לוואי מחיסון פייזר בילדים קטנים

| יפה שיר-רז | בריאות

ממצאי המחקר, שהצביעו על כמות כפולה עד פי 4 של דיווחי תופעות לוואי בילדים הקטנים, הוסתרו לא רק מהציבור - אלא גם מהצט"מ. כתוצאה מכך, הקונצנזוס בין חברי הצט"מ בדיון על אישור החיסון לתינוקות היה: "החיסון בטוח לתינוקות". ד"ר בועז לב, ראש הצט"מ, שיודע בדבר המחקר על ידי עמותת 'החזית המקצועית לאתיקה', אמר: "ברמת הבטיחות אני מאמין לגמרי בחיסון ומרגיש חופשי להמליץ"

חשיפה: למרות אחוזי ההתחסנות המזעריים בגילאי 5-11 - מחקר חדש שמשרד הבריאות מסתיר מהציבור מצביע על שכיחות גבוהה פי 2-4 של תופעות לוואי מחיסון פייזר לעומת גילאי 12-17

| יפה שיר-רז | בריאות

ממצאי המחקר, שהוזמן על ידי משרד הבריאות, מוסתרים מהציבור למרות הוצגו בפני המשרד כבר לפני 3 שבועות. הממצאים מצביעים גם על תופעות לוואי חדשות שלא דווחו בעלון פייזר, ועל כך שחלק מהתופעות נמשכות במקרים רבים למעלה משנה. למרות חומרתם, אישר משרד הבריאות לאחרונה מתן בוסטר לגילאי 5-11 ומתכונן לאישור החיסון לתינוקות

בקשת חופש מידע חושפת: ה-CDC לא בדק אותות בטיחות ביחס לתופעות לוואי מדאיגות במערכת ה-VAERS

| ג'וש גצקו | בריאות

ה-CDC טוען שלא מצא אותות בטיחות מדאיגים לתופעות לוואי ב-VAERS. אך בקשת חופש מידע חושפת שהסוכנות לא מצאה - פשוט משום שלא חיפשה אותם. זאת, למרות הבטחה רשמית לעשות זאת

ה-FDA מתעלם מעשרות מקרים של תופעות לוואי חמורות ורב-מערכתיות בתינוקות – וטוען שפייזר הוכיחה שהחיסון שלה בטוח

| יפה שיר-רז | בריאות

במסמך סקירה של נתוני הבטיחות והיעילות של חיסון פייזר שפרסם היום ה-FDA לקראת הדיון בהרחבת היתר החירום לתינוקות, טוענת הרשות האמריקאית שהחיסון יעיל ובטוח. אלא שטענת היעילות נסמכת על 10 מקרים בלבד של תסמינים, ואילו טענת הבטיחות מתעלמת מעשרות דיווחים חמורים ומסכני חיים

ניתוח מגזין זמן אמת חושף: 58 תינוקות שקיבלו את חיסוני ה-mRNA נגד קורונה סבלו מתופעות לוואי חמורות ומסכנות חיים

| רנית פיינברג | בריאות

ניתוח המקרים במערכת ה-VAERS האמריקאית חושף שלמערכת דווחו לפחות 58 מקרים של תופעות לוואי מסכנות חיים בתינוקות שחוסנו בתרכיב ה-mRNA. לגבי חלקם לא ברור אם נותרו בחיים. לא ברור גם מדוע התינוקות חוסנו, והאם היו חלק מהמחקרים הקליניים, אך כך או כך – בדיון הצפוי ברביעי הקרוב ב-FDA לאישור החיסון לתינוקות, פייזר ומודרנה לא יוכלו לטעון שהוא בטוח עבורם

משחק הקופים

| יריב המר | בריאות

כיצד ידעו ארגוני בריאות "לנבא" כבר לפני יותר משנה את התפרצות נגיף אבעבועות הקוף בדיוק במאי 2022, ומה גרם לחברות תרופות לפתח תרופות וחיסונים ו"לבנות מודעות" למחלה, ולרשויות הבריאות לסגור עימן חוזי ענק של מיליארדים כבר ב-2019, כשמדובר במחלה שנחשבת לנדירה במערב, ושהרשויות עצמן לא התרגשו ממנה עד כה?

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...