סקר Medscape: כ-40% מהרופאים והרוקחים בארה"ב וכ-60% מהאחיות מסרבים או מהססים לחסן לקורונה את ילדיהם

| 1530 צפיות

בסקר, שנערך בעקבות אישור ה-CDC למתן היתר חירום לחיסון הקורונה לגילאי 5-11, נמצא גם שלמעלה משליש מהרופאים ומהרוקחים וכמעט מחצית מהאחיות סבורים שהחיסונים אינם בטוחים עבור ילדים קטנים

| יפה שיר-רז | בריאות

אחוז משמעותי מהרופאים, האחיות והרוקחים בארה"ב אינם מעוניינים או מהססים לתת לילדיהם בני ה-5-11 חיסון קורונה, כך חושף סקר חדש שערך האתר הרפואי Medscape.

הסקר נערך ב-3 בנובמבר, בעקבות אישור ה-CDC למתן היתר חירום לחיסון הקורונה לילדים הצעירים, בקרב 325 רופאים, 793 אחיות ו-151 רוקחים.

ממצאי הסקר מראים שקרוב ל-40% מהרופאים שהם הורים לילדים קטנים בגילאי 5-11 אינם מעוניינים או מהססים לחסן את ילדיהם – 30% אמרו שאינם מעוניינים לחסן את ילדיהם, ו-9% אינם בטוחים בכך.

תוצאה דומה התקבלה בקרב רוקחים: 40% מהרוקחים שהם הורים לגילאי 5-11 אינם מעוניינים או מהססים לחסן את ילדיהם – 31% אמרו שאינם מעוניינים לחסן את הילדים ו-9% אינם בטוחים בכך.

בקרב אחיות ואחים, ההתנגדות לחסן את הילדים גבוהה עוד יותר – 58% מהאחיות והאחים אמרו שאינם מעוניינים או שהם מהססים לחסן את ילדיהם - כאשר 45% אינם מעוניינים, ו-13% אינם בטוחים בכך.

 

עד כמה בטוח החיסון

הצוותים הרפואיים גם נשאלו עד כמה הם בטוחים שהחיסון בטוח עבור קבוצת גיל זו. בתשובה, למעלה משליש מהרופאים (34%), כמעט מחצית מהאחיות (48%), ולמעלה משליש מהרוקחים (34%) לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים.

על פי הסקר, בקרב הגברים מבין אנשי הצוות הרפואי, האמון בבטיחות החיסון נמוך יותר לעומת נשים:

בקרב הרופאים - 29% מהאימהות לילדים קטנים לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים עבור קבוצת גיל זו, לעומת 35% מהאבות.
בקרב האחיות והאחים – 45% מהאימהות לא הסכימו שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים לעומת 55% מהאבות.
בקרב הרוקחים – 32% מהאימהות לעומת 40% מהאבות לא הסכימו שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים.

הן בקרב הרופאים והן בקרב האחיות, הצעירים יותר (מתחת לגיל 45) נטו להיות בעלי אמון רב יותר בבטיחות החיסון:

28% מהרופאים הצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים, לעומת 36% מהרופאים המבוגרים יותר.
46% מהאחיות והאחים הצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים, לעומת 49% מהאחיות המבוגרות יותר.
ואילו בקרב הרוקחים – 29% מהצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים,  לעומת 31% מהמבוגרים יותר.

באופן לא מפתיע, נמצא הבדל ברור בביטחון בחיסון בין אנשי צוות שהתחסנו בעצמם לבין אלו שלא התחסנו:

כל הרופאים שלא התחסנו בעצמם אמרו שאין להם אמון בחיסון לילדים. בקרב אחיות ואחים שלא התחסנו – 98% אמרו שאין להם אמון בחיסון לילדים. 


ידע על מינון קטן יותר

הצוותים הרפואיים גם נשאלו האם הם מודעים לעובדה שהחיסונים עבור הילדים בגילאי 5-11 יהיו בעלי מינון שונה – 10 מיקרוגרם במקום המינון של 30 מיקרוגרם הניתן לבני 12 ומעלה. באופן מפתיע, אחוז לא קטן לא היה מודע לעובדה זו.

הידע על המינון הנמוך יותר היה הגבוה ביותר בקרב רוקחים – 91% מהם אמרו שהם יודעים, ואילו 9% לא היו מודעים לכך.

בקרב רופאים, 84% אמרו שהם יודעים שהמינון לילדים הקטנים נמוך יותר, ו-16% לא ידעו זאת. 
בקרב אחיות ואחים, 79% אמרו שהם יודעים שהמינון נמוך יותר, ו-21% לא ידעו זאת.

הסקר התייחס רק למינון, אך לא כלל שאלה על שינוי ההרכב של הפורמולה. כפי שחשפנו ב"חדשות זמן אמת", הפורמולה החדשה שנועדה לילדים שונה מהקודמת לא רק במינון, אלא גם בהרכב, אך למרות זאת לא נבדקה במחקרים קליניים. המחקר בילדים בוצע בפורמולה הקודמת. אף על פי כן, ה-FDA לא דרש מהחברה לבצע מחקרים בילדים, במבוגרים, או אפילו בחיות. 

הצוותים הרפואיים גם נשאלו האם הם סבורים שיש לכלול את חיסון הקורונה בתוכנית חיסוני השגרה. 

37% מהרופאים השיבו בשלילה ו-24% נוספים השיבו שאינם בטוחים. 
בקרב האחים והאחיות - 52% השיבו בשלילה, ו-23% אמרו שאינם בטוחים.
ובקרב הרוקחים, 42% השיבו בשלילה, ו26% אמרו שאינם בטוחים. 

 

WhatsApp Image 2021 11 25 at 08.58.42

 

רופאים מביעים חשש בפומבי

רופאים וחוקרים רבים הביעו בפומבי חששות ביחס למתן חיסון הקורונה לילדים, ובפרט בגילאים הקטנים, בשל אי ​​הוודאות וחוסר הידע ביחס לבטיחות החיסון. זאת, לאור העובדה שהחיסונים לא עברו את תהליכי הבחינה והמחקר הרגילים אלא אושרו במהירות, ונמצאים בשוק פחות משנה. כתוצאה מכך, מידע רב אודותם, הן מבחינת יעילות והן מבחינת הבטיחות, הוא בבחינת ניחוש, כשבינתיים, בחודשים שחלפו, הולכים ומצטברים עוד ועוד דיווחים ומחקרים המצביעים על מגוון תופעות לוואי, כולל תופעות לוואי לבביות חמורות, כמו מיוקרדיטיס, פריקרדיטיס ואירועי לב חמורים אחרים. בצעירים ובבני נוער, הסיכון לפתח דלקות בלב נמצא גבוה במיוחד.

"לעולם לא נלמד עד כמה החיסון בטוח עד שנתחיל לתת אותו", אמר ד"ר אריק רובין, עורך ה-New England Journal of Medicine, בדיון של הוועדה המייעצת ל-CDC ב-26 באוקטובר. גם בישראל, מועצת החירום הציבורית (מח"צ) פרסמה היום (25 בנובמבר) נייר עמדה, שלפיו, "לאור מאזן התועלת והסיכונים, ובמיוחד לאור נדירות התחלואה הקשה בילדים בעת הזו ואל מול המידע הקיים לגבי תופעות הלוואי של החיסון, המועצה אינה רואה מקום לחיסון גורף של כלל הילדים". נייר העמדה מדגיש את פערי הידע המשמעותיים הקיימים לגבי תופעות הלוואי של החיסון, ובמיוחד לגבי תופעות לוואי ארוכות טווח.  

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


ענת
המקור באנגלית
אודע לך אם תצרפי את הסקרים/מאמרים שאת מדוחת עליהם , כלומר לצרף את המקור באנגלית וכך נוכל להפיץ את זה בארצות דוברות אנגלית.

1
דר׳ גלית נאור
גם בישראל

גם בישראל מתרבים בהדרגה הקולות שמכירים בכך שהחיסון אינו נטול תופעות לוואי ובוודאי שאינו ״החיסון הבטוח ביותר שיוצר אי פעם״.

1

ה-CDC מדווח על 8 מקרי מיוקרדיטיס בילדים בני 5-11 לאחר חיסון פייזר. 58 דיווחים על תופעות לוואי בגילאים אלה סווגו כחמורות

| יפה שיר-רז | בריאות

מספר הדיווחים בקרב הילדים הצעירים בגילאי 5-11 עלתה פי 2 בתוך חודש וחצי, מאז תחילת מסע החיסונים בקבוצת גיל זו. 58 מקרים סווגו כחמורים - עלייה של 40% מלפני 3 שבועות. בין הדיווחים, ילד בן 7 לקה באירוע לב חמור שלוש שעות לאחר שקיבל את חיסון פייזר, ועל פי הדיווח למערכת ה-VAERS מטופל באקמו

מערכת ה-VAERS האמריקאית: 52 דיווחים על מקרי מוות בילדים – 46 מתוכם בחיסון פייזר

| יפה שיר-רז | בריאות

תינוק בן 5 חודשים שנפטר יומיים לאחר שאמו חוסנה בעבודה, ילד בן 16 שמת במהלך שיעור מתמטיקה בזום ביום החיסון, ולראשונה בהיסטוריה של ה-VAERS – ילד בן 15 שנפטר מאי ספיקת לב. סיבות המוות השכיחות שדווחו הן בעיות לב וקרישיות.ד"ר ג'סיקה רוז, מומחית לאימונולוגיה נגיפית ולביולוגיה חישובית בחנה את הדו"ח של פייזר שפורסם לאחרונה וחושפת: 34 אירועי תופעות לוואי בילדים בני פחות מ-16 דווחו במסמך. 59 דיווחים הועלמו מממנו בנימוקים כמו גובה או משקל לא מתאימים לגיל

מחקר חדש מגרמניה: אפס ילדים בגילאי 5-11 מתו מקורונה

| יפה שיר-רז | בריאות

מחקר שנערך על ידי מומחים ממחלקות לרפואת ילדים ולמחלות זיהומיות בגרמניה, והתבסס על נתונים משלוש מערכות רישום לאומיות, מצא שמתוך כמיליון וחצי ילדים שנדבקו בקורונה, אף ילד בן 5-11 לא נפטר, ושיעור האשפוזים עמד על 0.2 ל-10,000. הממצאים עולה בקנה אחד עם נתונים שדווחו כבר ממדינות אחרות, כמו גם עם הנתונים מישראל, שגם בה אף ילד בריא לא נפטר מקורונה

ההורים מצביעים ברגליים: שיעורי ההתחסנות לקורונה בקרב הילדים, בני הנוער וצעירים נמוכים

| יריב המר | בריאות

מסעות ההפחדה והאיומים של בכירי משרד הבריאות להחיל חיסונים נוחלים כישלון חרוץ. מניתוח שערך "חדשות זמן אמת" עולה: ההורים מצביעים ברגליים. עד כה חוסנו רק כ-6% מילדי הגן ובתי הספר היסודיים, וכרבע מיליון ילדים בני 12-15 לא התחסנו כלל. כ-300 אלף בני נוער וחיילים לא קיבלו את הבוסטר ואיבדו את התו הירוק, וגם בקרב בני 20-29, כרבע מיליון לא קיבלו את הבוסטר ואיבדו את התו הירוק

וייטנאם: 120 ילדים אושפזו ו-3 מתו לאחר שקיבלו חיסון פייזר

| יפה שיר-רז | בריאות

מחוז טהאנה הואה בהאנוי, וייטנאם, השעה את השימוש באצווה של חיסון הקורונה של פייזר לאחר שיותר מ-120 תלמידים אושפזו בעקבות קבלת החיסון, כך מדווחים העיתונים בוויטנאם ובסינגפור. בשבוע שעבר מתו 3 ילדים בשני מחוזות אחרים בהאנוי, אף הם לאחר שקיבלו את החיסון של פייזר. משרד הבריאות המקומי: סיבת המוות - "תגובתיות יתר לחיסון"

חיסון הילדים: הפתרון למניעת גלי הקורונה – או שמא המנוע לעלייה בהדבקות?

| עוז קורן | בריאות

משרד הבריאות והמדיה לא מפסיקים לדבר על "גל הילדים". אבל האומנם זהו המצב? ניתוח עומק של הנתונים אודות הילדים בגילאי 0-20 ממאגר הנתונים הממשלתי מראה כיצד נבנה הנרטיב באמצעות העלאת מספר הבדיקות, ואיך החל מהגל הרביעי, חיסון הילדים הוא דווקא המנוע לעלייה בהדבקות - ולא מה שמגן מפניהן

אולי יעניין אותך גם...