סקר Medscape: כ-40% מהרופאים והרוקחים בארה"ב וכ-60% מהאחיות מסרבים או מהססים לחסן לקורונה את ילדיהם

| 1143 צפיות

בסקר, שנערך בעקבות אישור ה-CDC למתן היתר חירום לחיסון הקורונה לגילאי 5-11, נמצא גם שלמעלה משליש מהרופאים ומהרוקחים וכמעט מחצית מהאחיות סבורים שהחיסונים אינם בטוחים עבור ילדים קטנים

| יפה שיר-רז | בריאות

אחוז משמעותי מהרופאים, האחיות והרוקחים בארה"ב אינם מעוניינים או מהססים לתת לילדיהם בני ה-5-11 חיסון קורונה, כך חושף סקר חדש שערך האתר הרפואי Medscape.

הסקר נערך ב-3 בנובמבר, בעקבות אישור ה-CDC למתן היתר חירום לחיסון הקורונה לילדים הצעירים, בקרב 325 רופאים, 793 אחיות ו-151 רוקחים.

ממצאי הסקר מראים שקרוב ל-40% מהרופאים שהם הורים לילדים קטנים בגילאי 5-11 אינם מעוניינים או מהססים לחסן את ילדיהם – 30% אמרו שאינם מעוניינים לחסן את ילדיהם, ו-9% אינם בטוחים בכך.

תוצאה דומה התקבלה בקרב רוקחים: 40% מהרוקחים שהם הורים לגילאי 5-11 אינם מעוניינים או מהססים לחסן את ילדיהם – 31% אמרו שאינם מעוניינים לחסן את הילדים ו-9% אינם בטוחים בכך.

בקרב אחיות ואחים, ההתנגדות לחסן את הילדים גבוהה עוד יותר – 58% מהאחיות והאחים אמרו שאינם מעוניינים או שהם מהססים לחסן את ילדיהם - כאשר 45% אינם מעוניינים, ו-13% אינם בטוחים בכך.

 

עד כמה בטוח החיסון

הצוותים הרפואיים גם נשאלו עד כמה הם בטוחים שהחיסון בטוח עבור קבוצת גיל זו. בתשובה, למעלה משליש מהרופאים (34%), כמעט מחצית מהאחיות (48%), ולמעלה משליש מהרוקחים (34%) לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים.

על פי הסקר, בקרב הגברים מבין אנשי הצוות הרפואי, האמון בבטיחות החיסון נמוך יותר לעומת נשים:

בקרב הרופאים - 29% מהאימהות לילדים קטנים לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים עבור קבוצת גיל זו, לעומת 35% מהאבות.
בקרב האחיות והאחים – 45% מהאימהות לא הסכימו שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים לעומת 55% מהאבות.
בקרב הרוקחים – 32% מהאימהות לעומת 40% מהאבות לא הסכימו שהחיסונים בטוחים עבור ילדים קטנים.

הן בקרב הרופאים והן בקרב האחיות, הצעירים יותר (מתחת לגיל 45) נטו להיות בעלי אמון רב יותר בבטיחות החיסון:

28% מהרופאים הצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים, לעומת 36% מהרופאים המבוגרים יותר.
46% מהאחיות והאחים הצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים, לעומת 49% מהאחיות המבוגרות יותר.
ואילו בקרב הרוקחים – 29% מהצעירים יותר לא הסכימו עם האמירה שהחיסונים בטוחים לילדים הקטנים,  לעומת 31% מהמבוגרים יותר.

באופן לא מפתיע, נמצא הבדל ברור בביטחון בחיסון בין אנשי צוות שהתחסנו בעצמם לבין אלו שלא התחסנו:

כל הרופאים שלא התחסנו בעצמם אמרו שאין להם אמון בחיסון לילדים. בקרב אחיות ואחים שלא התחסנו – 98% אמרו שאין להם אמון בחיסון לילדים. 


ידע על מינון קטן יותר

הצוותים הרפואיים גם נשאלו האם הם מודעים לעובדה שהחיסונים עבור הילדים בגילאי 5-11 יהיו בעלי מינון שונה – 10 מיקרוגרם במקום המינון של 30 מיקרוגרם הניתן לבני 12 ומעלה. באופן מפתיע, אחוז לא קטן לא היה מודע לעובדה זו.

הידע על המינון הנמוך יותר היה הגבוה ביותר בקרב רוקחים – 91% מהם אמרו שהם יודעים, ואילו 9% לא היו מודעים לכך.

בקרב רופאים, 84% אמרו שהם יודעים שהמינון לילדים הקטנים נמוך יותר, ו-16% לא ידעו זאת. 
בקרב אחיות ואחים, 79% אמרו שהם יודעים שהמינון נמוך יותר, ו-21% לא ידעו זאת.

הסקר התייחס רק למינון, אך לא כלל שאלה על שינוי ההרכב של הפורמולה. כפי שחשפנו ב"חדשות זמן אמת", הפורמולה החדשה שנועדה לילדים שונה מהקודמת לא רק במינון, אלא גם בהרכב, אך למרות זאת לא נבדקה במחקרים קליניים. המחקר בילדים בוצע בפורמולה הקודמת. אף על פי כן, ה-FDA לא דרש מהחברה לבצע מחקרים בילדים, במבוגרים, או אפילו בחיות. 

הצוותים הרפואיים גם נשאלו האם הם סבורים שיש לכלול את חיסון הקורונה בתוכנית חיסוני השגרה. 

37% מהרופאים השיבו בשלילה ו-24% נוספים השיבו שאינם בטוחים. 
בקרב האחים והאחיות - 52% השיבו בשלילה, ו-23% אמרו שאינם בטוחים.
ובקרב הרוקחים, 42% השיבו בשלילה, ו26% אמרו שאינם בטוחים. 

 

WhatsApp Image 2021 11 25 at 08.58.42

 

רופאים מביעים חשש בפומבי

רופאים וחוקרים רבים הביעו בפומבי חששות ביחס למתן חיסון הקורונה לילדים, ובפרט בגילאים הקטנים, בשל אי ​​הוודאות וחוסר הידע ביחס לבטיחות החיסון. זאת, לאור העובדה שהחיסונים לא עברו את תהליכי הבחינה והמחקר הרגילים אלא אושרו במהירות, ונמצאים בשוק פחות משנה. כתוצאה מכך, מידע רב אודותם, הן מבחינת יעילות והן מבחינת הבטיחות, הוא בבחינת ניחוש, כשבינתיים, בחודשים שחלפו, הולכים ומצטברים עוד ועוד דיווחים ומחקרים המצביעים על מגוון תופעות לוואי, כולל תופעות לוואי לבביות חמורות, כמו מיוקרדיטיס, פריקרדיטיס ואירועי לב חמורים אחרים. בצעירים ובבני נוער, הסיכון לפתח דלקות בלב נמצא גבוה במיוחד.

"לעולם לא נלמד עד כמה החיסון בטוח עד שנתחיל לתת אותו", אמר ד"ר אריק רובין, עורך ה-New England Journal of Medicine, בדיון של הוועדה המייעצת ל-CDC ב-26 באוקטובר. גם בישראל, מועצת החירום הציבורית (מח"צ) פרסמה היום (25 בנובמבר) נייר עמדה, שלפיו, "לאור מאזן התועלת והסיכונים, ובמיוחד לאור נדירות התחלואה הקשה בילדים בעת הזו ואל מול המידע הקיים לגבי תופעות הלוואי של החיסון, המועצה אינה רואה מקום לחיסון גורף של כלל הילדים". נייר העמדה מדגיש את פערי הידע המשמעותיים הקיימים לגבי תופעות הלוואי של החיסון, ובמיוחד לגבי תופעות לוואי ארוכות טווח.  

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


ענת
המקור באנגלית
אודע לך אם תצרפי את הסקרים/מאמרים שאת מדוחת עליהם , כלומר לצרף את המקור באנגלית וכך נוכל להפיץ את זה בארצות דוברות אנגלית.

1
דר׳ גלית נאור
גם בישראל

גם בישראל מתרבים בהדרגה הקולות שמכירים בכך שהחיסון אינו נטול תופעות לוואי ובוודאי שאינו ״החיסון הבטוח ביותר שיוצר אי פעם״.

1

חיסון הילדים: הפתרון למניעת גלי הקורונה – או שמא המנוע לעלייה בהדבקות?

| עוז קורן | בריאות

משרד הבריאות והמדיה לא מפסיקים לדבר על "גל הילדים". אבל האומנם זהו המצב? ניתוח עומק של הנתונים אודות הילדים בגילאי 0-20 ממאגר הנתונים הממשלתי מראה כיצד נבנה הנרטיב באמצעות העלאת מספר הבדיקות, ואיך החל מהגל הרביעי, חיסון הילדים הוא דווקא המנוע לעלייה בהדבקות - ולא מה שמגן מפניהן

ניתוח "חדשות זמן אמת": זינוק בתמותת ילדים ב-2021 לעומת השנתיים האחרונות. מקום לדאגה?

| יריב המר | בריאות

בזמן שמשרד הבריאות דוחף את קמפיין חיסוני הילדים הקטנים, ופרויקטור הקורונה ושטייניץ כבר מעלים על השולחן את הרעיון של חובת חיסונים, ניתוח "חדשות זמן אמת" על בסיס נתוני הלמ"ס ומאגר המידע הממשלתי מצביע על עלייה של 30%בתמותת ילדים בשנת 2021 לעומת 2020, ועלייה של 10% לעומת 2019. האם העליה הפתאומית נגרמה כתוצאה מהחיסונים או מסיבה אחרת שלא פורסמה?

חשיפה: מתחת לרדאר, פורמולת החיסון של פייזר משתנה גם עבור המבוגרים – לא רק עבור חיסוני הילדים

| יפה שיר-רז | בריאות

כבר בחודש ספטמבר עדכנה האגודה האמריקאית לרפואה קודים ייחודיים עבור הפורמולה החדשה - הן עבור חיסוני הילדים והן עבור החיסונים המיועדים למבוגרים. בכירי פייזר הודו בדיון ב-FDA שהפורמולה החדשה מעולם לא עברה מחקרים קליניים

וריאנט יום הדין? ראש מערך הרפואה באנגליה מזהיר שכל ניסיון להטיל מגבלות יגרום לאבדן אמון הציבור

| יפה שיר-רז | בריאות

ראש מערך הרפואה באנגליה מזהיר שכל ניסיון להטיל מגבלות שרירותיות יותר מאלו שכבר מוטלות יגרום לאובדן האמון והתמיכה של הציבור. למרות הפניקה העולמית, נכון להיום אין כל מחקר, ראיה או אינדיקציה אחרת לכך שווריאנט האומיקרון קטלני יותר מזנים קודמים,  או יכול להדביק מחלימים

גל ילדים או גל בדיקות ילדים? משרד הבריאות הזניק פי 3 את מספר הבדיקות בגילאי 5-11 – וכעת רוצה לשכנע אתכם לחסן אותם

| יריב המר | בריאות

מבדיקה שערך האנליסט עוז קורן לנתוני הבדיקות והמאומתים במאגר המידע הממשלתי של משרד הבריאות עולה דפוס פעולה שחוזר על עצמו בגלים האחרונים: קצת לפני שמתחיל הגל עולה מספר הבדיקות, ובעקבותיו באופן בלתי נמנע מספר המאומתים – בכל פעם בקבוצה שעבורה ניתן בדיוק באותו זמן היתר או אישור לחסן

סימני האזהרה לחיסוני הקוביד ברורים וחזקים. מדוע איש אינו מקשיב?

| ג'וש גצקו | בריאות

לציבור מגיע דין וחשבון מלא ושקוף ממערכת ניטור הבטיחות של ה-CDC, כולל התוצאות של דוחות וניתוחי ביניים. זאת, בין אם באמצעות בקשה על פי חוק חופש המידע, צו מהקונגרס או אמצעים אחרים כלשהם

אולי יעניין אותך גם...