ה-CDC מודה שיש לו אפס ראיות לכך שבעלי חסינות טבעית יכולים להדביק אחרים

| 3960 צפיות

בתגובה לבקשה על פי חוק חופש המידע מודה ה-CDC שאין בידיו הוכחה אפילו למקרה אחד שבו אדם המחוסן באופן טבעי לקורונה לאחר שכבר היה חיובי בעבר לנגיף, הדביק אדם אחר. לעומת זאת, ישנן שפע של ראיות מחקריות לכך שהמחוסנים דווקא כן מדביקים. אז על מה בדיוק מבוסס התו הירוק?

| יפה שיר-רז | בריאות

הטענה שעליה נשענת הדרישה לחיסון מחלימים היא שלכאורה, חלק לא מבוטל מהם עלול לחלות פעם נוספת. אלא שרשויות הבריאות הרחיקו לכת, והן מתעקשות לכפות גם על מי שהחלים ורכש חסינות טבעית, את התו הירוק אשר מרסק את זכויות האזרח ואת זכויות הפרט וגורם להדרתם ולפיטוריהם של רבים. לאור הצעד הדרקוני הזה, אפשר היה לצפות שלרשויות יהיו ראיות לטענה שאנשים לא מחוסנים שרכשו חסינות טבעית לאחר שנדבקו בנגיף (בין אם היו אסימפטומטים או חלו והחלימו), העבירו את הנגיף לאנשים אחרים.

למרבה התדהמה, מתברר שלטענה הזו אין בדל ראיה.

עורך הדין האמריקני ארון סירי החליט לאתגר את ה-CDC ולשלוח להם, בשם החברה שלו, ICAN, דרישה להוכחת הטענה. הוא שלח ל-CDC בקשה על פי חוק חופש המידע, להציג בפניו דוגמה אחת ויחידה לכך שאדם אחד שנדבק בעבר בקורונה, נדבק שוב ואז הדביק אדם אחר. התגובה הבלתי נתפסת של ה-CDC הייתה שאין בידם דוגמה כזו – אפילו לא מסמך אחד שמצביע על כך שהתרחיש הזה קרה אי פעם.

ה-CDC הודה שאיננו עוקב כלל אחר נתונים אלו – מה שסותר לחלוטין את טענותיהם שהחיסונים הם הדרך הטובה ביותר להגנה מפני קורונה, ובפרט מפני זן הדלתא.

יתירה מכך, התירוץ שהעלה ה-CDC במכתב התגובה שלו לעו"ד סירי לעובדה שאין בידם שום הוכחה לכך שאדם בעל חיסון טבעי העביר את הנגיף הוא ש"המידע הזה איננו נאסף".

"מה?! אין הוכחה!", כתב עו"ד סירי בבלוג שלו. "אבל ה-CDC דורס באופן אקטיבי את זכויותיהם של מיליוני אנשים בעלי חיסון טבעי במדינה הזו אם אינם מתחסנים, מתוך הנחה שהם יכולים להעביר את הנגיף. אבל למרות ראיות ברורות לכך שמחוסנים מעבירים את הנגיף, ה-CDC מציב הגבלות על המחוסנים?! זוהי דיסטופיה".

 

דילמת האסיר: דווקא המחוסנים מדביקים

ואכן, מחקרים רבים וכן מאמרים המתארים חקירות התפרצות מדגימים שההיפך דווקא כן נכון - שאנשים מחוסנים שנדבקו מדביקים אחרים. לדוגמה, במחקר שהועלה אתמול (ה-19 בנובמבר) בשרת הטרום פרסום medRxiv, שנערך באחד מבתי הכלא הפדרליים בארה"ב נמצא שמבין 96 אסירים שהיו מאומתים לקורונה, 78 אסירים (82%) היו מחוסנים באופן מלא. החוקרים הסיקו שעל קלינאים ואנשי בריאות הציבור לשקול אנשים מחוסנים שנדבקו בקורונה כמידבקים לא פחות מאנשים לא מחוסנים. 

גם מחקרים קודמים מהחודשים האחרונים מראים בדיוק את אותו הדבר. כך למשל, מאמר שפורסם באוגוסט ב-Morbidity and Mortality Weekly Report מתאר 469 מקרי קורונה בקרב תושבי מסצ'וסטס שזוהו במהלך יולי 2021, כאשר 74% מהם היו מחוסנים באופן מלא.

 מחקר נוסף, שפורסם באוקטובר בשרת הטרום פרסום SSRN, נמצא שיעור גבוה של הדבקה בקרב 69 עובדי בריאות מחוסנים בווייטנאם. בבדיקת ריצוף הגנום, החוקרים מצאו שכל הרצפים השתייכו לווריאציה מסוימת של זן הדלתא, שהייתה שונה מזו שרווחה בקהילה – דבר המעיד לדבריהם על הדבקה בין העובדים לבין עצמם, ולא מהקהילה. יתירה מכך, הם מצאו רמות נמוכות של נוגדנים מנטרלים אצל המחוסנים – עובדה המסבירה את ההעברה בין המחוסנים, שכן הנוגדנים המנטרלים, כשמם כן הם, תפקידם לנטרל את הנגיף.

וממצא זהה עלה גם ממחקר ישראלי שפורסם בשרת הטרום פרסום medRxiv באוגוסט, אשר נערך על נתונים שנאספו בין מרץ אשתקד לאוגוסט השנה, והראה שחסינות טבעית הינה חזקה וממושכת יותר לעומת החסינות שמעניק החיסון נגד קורונה של פייזר.


במחקר שנערך באחד מבתי הכלא הפדרליים בארה"ב נמצא שמבין 96 אסירים שהיו מאומתים לקורונה, 78 אסירים (82%) היו מחוסנים באופן מלא. החוקרים הסיקו שעל קלינאים ואנשי בריאות הציבור לשקול אנשים מחוסנים שנדבקו בקורונה כמידבקים לא פחות מאנשים לא מחוסנים.


יתר על כן, מתברר של-CDC יש אפילו פרוטוקול מפורט לחקירת זיהומים חוזרים.

על איזה בסיס מדעי אם כן מבוסס התו הירוק וכפיית החיסונים שהוא משמש לה? הראיות המצטברות מצביעות יותר ויותר על כך שהמדיניות הזו נטולת כל תשתית ראייתית מדעית. ה-CDC, כמו גם רשויות בריאות רבות אחרות בעולם, ממשיכים לדרוס את זכויותיהם של בעלי החסינות הטבעית ולכפות עליהם להיכנע למדיניות החיסונים שלהם, מבלי שיש להם כל הוכחה לכך שמישהו שלא חוסן ונדבק מחדש הדביק אחרים.

לדברי סירי, הוא אינו טוען שלרשויות הבריאות אסור לטעות. "הן יעשו טעויות. זה קורה. הלקח הוא שאסור שזכויות האזרח והפרט יהיו מותנות אף פעם בהליך רפואי. כל מי שרוצה להתחסן ולקבל את הבוסטר, בין אם הוא מחוסן באופן טבעי או באופן אחר, צריך להיות חופשי לעשות זאת. אבל אסור שהממשלה תכפה על אף אחד לקחת חלק בהליך רפואי כלשהו".


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


אור
אז איך הקורונה התפשטה?
היי, תודה רבה על הכתבה שלך . תהיתי תוך כדי הקריאה - אז איך הקורונה התפשטה ואיך אנשים נדבקו לפני שהיו חיסונים?
-1
אינשם
הדבקה בנגיף
פעם לפני עידן התקשורת בין מחשבים . עולם ללא כונן קשיח (HARD DISK ) היה לי מחשב . וכל תוכנית או תוכנה היה צריך להעלות מדיסקט 5.25 אינט'ש .
יש מי שזוכרים את זה .
אבל , בתוכנה שקניתי מידיעות אחרונות , כעבור זמן היא נדבקה בוירוס .
או שהבן שם דיסקט נגוע מחברים ( העתיק אולי ) או אולי זה היה מובנה . אינני יודע .
מה שאני כן יודע זה - שעם כיבוי המחשב כל התוכנות היו נמחקות . ( אין זיכרון קשיח ) .
אז למי היה אינטרס להפיץ וירוסים ?
סתם אנשים סוציופאטים ?
או מי שיכולים להרוויח מזה ?

1
גלית נאור
תודה רבה!
מאמר חשוב מאוד. תודה רבה!
3
עומר
מה יש בהסכם המושחר?
אני מעריך שיש קנס מאוד גדול אם ישראל לא תחסן אחוז מסוים מהאוכלוסייה שלה, עם התפלגות לכל קבוצת גיל. זה ההסבר הגיוני היחיד לכפיית החיסונים ההזויה הזאת, למחלה שאחוזי ההחלמה ממנה, הם מעל 99...
5

סקר חדשות זמן אמת: הרוב המכריע של המשתתפים לא מאמין למידע ולנתונים שמציגים המומחים בתקשורת ומשרד הבריאות

| אנה גרסימנקו | בריאות

הסקר חושף ש-86% מהמשתתפים אינם מאמינים למידע הרפואי של מומחים בתקשורת ו-80% אינם מאמינים לנתוני משרד הבריאות. 72% לא מאמינים גם לגופים הבינלאומיים כמו ה-FDA וה-CDC. אחוז גבוה יותר מאמין לרופאי המשפחה ולרופאים בבתי החולים

מחקר חדש מגרמניה: אפס ילדים בגילאי 5-11 מתו מקורונה

| יפה שיר-רז | בריאות

מחקר שנערך על ידי מומחים ממחלקות לרפואת ילדים ולמחלות זיהומיות בגרמניה, והתבסס על נתונים משלוש מערכות רישום לאומיות, מצא שמתוך כמיליון וחצי ילדים שנדבקו בקורונה, אף ילד בן 5-11 לא נפטר, ושיעור האשפוזים עמד על 0.2 ל-10,000. הממצאים עולה בקנה אחד עם נתונים שדווחו כבר ממדינות אחרות, כמו גם עם הנתונים מישראל, שגם בה אף ילד בריא לא נפטר מקורונה

חיסון הילדים: הפתרון למניעת גלי הקורונה – או שמא המנוע לעלייה בהדבקות?

| עוז קורן | בריאות

משרד הבריאות והמדיה לא מפסיקים לדבר על "גל הילדים". אבל האומנם זהו המצב? ניתוח עומק של הנתונים אודות הילדים בגילאי 0-20 ממאגר הנתונים הממשלתי מראה כיצד נבנה הנרטיב באמצעות העלאת מספר הבדיקות, ואיך החל מהגל הרביעי, חיסון הילדים הוא דווקא המנוע לעלייה בהדבקות - ולא מה שמגן מפניהן

ניתוח "חדשות זמן אמת": זינוק בתמותת ילדים ב-2021 לעומת השנתיים האחרונות. מקום לדאגה?

| יריב המר | בריאות

בזמן שמשרד הבריאות דוחף את קמפיין חיסוני הילדים הקטנים, ופרויקטור הקורונה ושטייניץ כבר מעלים על השולחן את הרעיון של חובת חיסונים, ניתוח "חדשות זמן אמת" על בסיס נתוני הלמ"ס ומאגר המידע הממשלתי מצביע על עלייה של 30% בתמותת ילדים בשנת 2021 לעומת 2020, ועלייה של 10% לעומת 2019. האם העליה הפתאומית נגרמה כתוצאה מהחיסונים או מסיבה אחרת שלא פורסמה?

חשיפה: מתחת לרדאר, פורמולת החיסון של פייזר משתנה גם עבור המבוגרים – לא רק עבור חיסוני הילדים

| יפה שיר-רז | בריאות

כבר בחודש ספטמבר עדכנה האגודה האמריקאית לרפואה קודים ייחודיים עבור הפורמולה החדשה - הן עבור חיסוני הילדים והן עבור החיסונים המיועדים למבוגרים. בכירי פייזר הודו בדיון ב-FDA שהפורמולה החדשה מעולם לא עברה מחקרים קליניים

וריאנט יום הדין? ראש מערך הרפואה באנגליה מזהיר שכל ניסיון להטיל מגבלות יגרום לאבדן אמון הציבור

| יפה שיר-רז | בריאות

ראש מערך הרפואה באנגליה מזהיר שכל ניסיון להטיל מגבלות שרירותיות יותר מאלו שכבר מוטלות יגרום לאובדן האמון והתמיכה של הציבור. למרות הפניקה העולמית, נכון להיום אין כל מחקר, ראיה או אינדיקציה אחרת לכך שווריאנט האומיקרון קטלני יותר מזנים קודמים,  או יכול להדביק מחלימים

אולי יעניין אותך גם...