האלגוריתם אשם? ה-CDC הסיר בחשאי רבע ממקרי המוות בילדים שיוחסו לקורונה

| 1983 צפיות
| 1983 צפיות

ה-CDC הסיר מאתר מעקב הנתונים שלו עשרות אלפי מקרי מוות המיוחסים לקורונה, בהם כ-25% ממקרי המוות בילדים. הנתונים המנופחים שימשו את ה-FDA כדי להצדיק את מתן היתר החירום לחיסון הילדים. לטענת ה-CDC: חלה טעות – האלגוריתם אשם

| יפה שיר-רז | בריאות

לפני כשבוע, ב-15 למרץ, הסיר ה-CDC מאתר מעקב הנתונים שלו עשרות אלפי מקרי מוות הקשורים לקורונה, כולל כמעט 25% ממקרי המוות בקרב ילדים. לטענת ה-CDC, מדובר בסך הכל בהתאמות של נתוני התמותה, שכן האלגוריתם של האתר "ספר בטעות מקרי מוות שלא היו קשורים לקוביד-19". "נתונים על מקרי מוות הותאמו לאחר פתרון שגיאה לוגית בקידוד", נכתב באתר ה-CDC. "זה הביא לירידה במספר המוות בכל הקטגוריות הדמוגרפיות".

לפני ההסרה, שנעשתה ב-15 במרץ, ה-CDC ייחס 851 אלף מקרי מוות לקורונה, בהם 1,755 מקרי מוות בילדים. לאחר השינוי מספר מקרי המוות הקשורים לקורונה ירד ל-780 אלף –  דהיינו הסרה של 72,277 מקרי מוות; מספר מקרי המוות בילדים ירד ל-1,341 – כלומר, הסרה של 416 מקרים – ובמלים אחרות, ירידה של 24% במספר מקרי המוות בילדים המיוחסת לקורונה.

הסוכנות גם הודתה כי נתוני התמותה מקורונה אינם מלאים.

 

הנתונים המנופחים שימשו את הרשויות כדי להצדיק את מתן היתר החירום לחיסון הילדים

ההסרה הפתאומית המשמעותית הזו, שמגיעה שנה לאחר שה-FDA העניק לחיסון של פייזר היתר חירום לילדים בגילאי 12-17, וחמישה חודשים לאחר הענקת היתר החירום לגילאי 5-11, נראית בעייתית מאוד לאור העובדה שהנתונים הסטטיסטיים של ה-CDC, שבדיעבד מתברר שהיו מנופחים, שימשו את רשויות הבריאות האמריקניות כדי להצדיק את אישור היתר החירום לילדים.

מנהלת ה-CDC, ד"ר רושל ולנסקי, התייחסה למקרי המוות בילדים באתר המעקב של הסוכנות בנובמבר 2021, כאשר דחפה לקיום פאנל מומחים שייעץ ל-CDC שלה להמליץ ​​על חיסון כל הילדים בגילאי 5-11.

אחוזי התמותה מקורונה בילדים הם ממילא זעומים – על פי האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, המסכמת את נתוני התחלואה והתמותה מקורונה, ילדים מהווים 19% ממקרי הקורונה, אך רק  0.1%-1.5% מהמקרים הובילו לאשפוזים, ורק 0.00%-0.01% מהמקרים הובילו למוות.

לעומת זאת, דווחו בקרב בני 12-17 מאז ה-14 בדצמבר 2020 ועד ל-26 בנובמבר 2021 סך של 30,295 אירועי תופעות לוואי, כולל  1,744 שסווגו כחמורות ו-42 מקרי מוות.

בנוסף, דווחו בקרב בני 12-17 646 מקרים של מיוקרדיטיס ופריקרדיטיס, 162 מקרים של הפרעות בקרישת הדם, ו-68 מקרים של אירועי אנפילקסיס שהיו מסכני חיים, דרשו טיפול או הובילו למוות.

בקרב הילדים הקטנים בני 5-11 דווחו עד כה 9,161 אירועי תופעות לוואי, כשמתוכם 217 מקרים סווגו כחמורים. בנוסף, דווחו חמישה מקרי מוות.

 

למרות הנתונים, החברות ממשיכות לדחוף קדימה – גם לחיסון התינוקות

כל זה לא מרתיע את היצרניות מלהמשיך לדחוף את רשויות הבריאות לאשר להן לחסן גם את הפעוטות והתינוקות. חברת מודרנה הודיעה היום (יום ד') כי היא תגיש בקשה ל-FDA לקבלת היתר חירום לחיסון שפיתחה עבור תינוקות מגיל 6 חודשים. זאת בעקבות "תוצאות חיוביות" בניסוי הקליני בקבוצת גיל זו. ואילו למרות הכישלון המוחץ של פייזר עד כה במחקר בגילאים אלו, אמר אלברט בורלא מנכ"ל פייזר בראיון ב-CBS שהוא מקווה שבמאי כבר יהיה לחברה חיסון מוכן לגילאי 6 חודשים עד ארבע שנים. 

רשויות הבריאות מצידן, משתפות פעולה עם התוכנית הזו וכבר מעכשיו, עוד בטרם הסתיימו המחקרים הקליניים וכשהממצאים הקיימים עד כה מצביעים על נתונים בעייתיים, מצהירות על הכוונה להכניס את חיסוני הקורונה לחיסוני השגרה בילדים. כפי שאישר למגזין "זמן אמת" בחודש ינואר יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור פרופ' נדב דוידוביץ', משרד הבריאות מתכנן להכניס את חיסוני הקורונה לתוכנית חיסוני השגרה עבור בני חמש ומטה לאחר שיאושרו.


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארושבדיה: מפסיקים לחסן ילדים בני 5-11

| יפה שיר-רז | בריאות

 

רשות הבריאות של שבדיה החליטה אתמול כנגד ההמלצה לחסן ילדים בגילאי 5-11. "איננו רוצים לחסן קבוצה שלמה של ילדים למען החברה", אמרה ברטה ביוקלונד, מהסוכנות לבריאות הציבור בשבדיה

ה-CDC מדווח על 8 מקרי מיוקרדיטיס בילדים בני 5-11 לאחר חיסון פייזר. 58 דיווחים על תופעות לוואי בגילאים אלה סווגו כחמורות

| יפה שיר-רז | בריאות

מספר הדיווחים בקרב הילדים הצעירים בגילאי 5-11 עלתה פי 2 בתוך חודש וחצי, מאז תחילת מסע החיסונים בקבוצת גיל זו. 58 מקרים סווגו כחמורים - עלייה של 40% מלפני 3 שבועות. בין הדיווחים, ילד בן 7 לקה באירוע לב חמור שלוש שעות לאחר שקיבל את חיסון פייזר, ועל פי הדיווח למערכת ה-VAERS מטופל באקמו

מערכת ה-VAERS האמריקאית: 52 דיווחים על מקרי מוות בילדים – 46 מתוכם בחיסון פייזר

| יפה שיר-רז | בריאות

תינוק בן 5 חודשים שנפטר יומיים לאחר שאמו חוסנה בעבודה, ילד בן 16 שמת במהלך שיעור מתמטיקה בזום ביום החיסון, ולראשונה בהיסטוריה של ה-VAERS – ילד בן 15 שנפטר מאי ספיקת לב. סיבות המוות השכיחות שדווחו הן בעיות לב וקרישיות.ד"ר ג'סיקה רוז, מומחית לאימונולוגיה נגיפית ולביולוגיה חישובית בחנה את הדו"ח של פייזר שפורסם לאחרונה וחושפת: 34 אירועי תופעות לוואי בילדים בני פחות מ-16 דווחו במסמך. 59 דיווחים הועלמו מממנו בנימוקים כמו גובה או משקל לא מתאימים לגיל

מחקר חדש מגרמניה: אפס ילדים בגילאי 5-11 מתו מקורונה

| יפה שיר-רז | בריאות

מחקר שנערך על ידי מומחים ממחלקות לרפואת ילדים ולמחלות זיהומיות בגרמניה, והתבסס על נתונים משלוש מערכות רישום לאומיות, מצא שמתוך כמיליון וחצי ילדים שנדבקו בקורונה, אף ילד בן 5-11 לא נפטר, ושיעור האשפוזים עמד על 0.2 ל-10,000. הממצאים עולה בקנה אחד עם נתונים שדווחו כבר ממדינות אחרות, כמו גם עם הנתונים מישראל, שגם בה אף ילד בריא לא נפטר מקורונה

ההורים מצביעים ברגליים: שיעורי ההתחסנות לקורונה בקרב הילדים, בני הנוער וצעירים נמוכים

| יריב המר | בריאות

מסעות ההפחדה והאיומים של בכירי משרד הבריאות להחיל חיסונים נוחלים כישלון חרוץ. מניתוח שערך "חדשות זמן אמת" עולה: ההורים מצביעים ברגליים. עד כה חוסנו רק כ-6% מילדי הגן ובתי הספר היסודיים, וכרבע מיליון ילדים בני 12-15 לא התחסנו כלל. כ-300 אלף בני נוער וחיילים לא קיבלו את הבוסטר ואיבדו את התו הירוק, וגם בקרב בני 20-29, כרבע מיליון לא קיבלו את הבוסטר ואיבדו את התו הירוק

וייטנאם: 120 ילדים אושפזו ו-3 מתו לאחר שקיבלו חיסון פייזר

| יפה שיר-רז | בריאות

מחוז טהאנה הואה בהאנוי, וייטנאם, השעה את השימוש באצווה של חיסון הקורונה של פייזר לאחר שיותר מ-120 תלמידים אושפזו בעקבות קבלת החיסון, כך מדווחים העיתונים בוויטנאם ובסינגפור. בשבוע שעבר מתו 3 ילדים בשני מחוזות אחרים בהאנוי, אף הם לאחר שקיבלו את החיסון של פייזר. משרד הבריאות המקומי: סיבת המוות - "תגובתיות יתר לחיסון"

אולי יעניין אותך גם...