מכתב התראה נשלח למשרד החינוך: הצגת בדיקת קורונה שלילית כתנאי לכניסה למוסד לימודים מנוגדת לחוק

| 1100 צפיות

למרות הבטחות משרד הבריאות שלא יופעל לחץ על ההורים לחסן את ילדיהם, משרד החינוך הודיע להורים שעליהם לבצע לילדיהם בדיקת קורונה ביתית, כשבדיקה שלילית היא תנאי לחזרה לבית הספר. מכתב התראה נשלח לשרת החינוך שאשא-ביטון מטעם ועדת החקירה האזרחית, הדורש לבטל לאלתר את הדרישה, וטוען כי "מדובר בכפיית פרוצדורה רפואית האסורה על פי חוק ועל פי פסיקת בג"צ"

| יריב המר | חינוך ותרבות

"על פי החלטת הממשלה, ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים יחזרו ללימודים לאחר חופשת החנוכה רק לאחר שביצעו בדיקת אנטיגן ביתית", זה נוסח ההודעה שקיבלו ההורים לילדי הגנים ובתי הספר היסודיים ממוסדות הלימוד של ילדיהם.

ההודעה נשלחה להורים בהוראת משרד החינוך, ועל פיה, כל תלמיד יקבל בדיקה מסוג אנטיגן מהירה שנרכשה עבור התלמידים על ידי משרד החינוך, ויידרש לבצע את הבדיקה ביום שלפני החזרה מחופש החנוכה ב-7 לדצמבר.

במקביל, פרסמו משרד החינוך והמרכז לשלטון מקומי ב-25 לנובמבר חוזר שהועבר למנהלי אגפי החינוך ולמנהלות מחלקות הגנים בראשויות המקומיות, ובו נדרש כי יובהר להורים שביצוע הבדיקה הוא תנאי לחזרה ללימודים. "משרד החינוך רואה חשיבות עליונה ברציפות הלמידה הפיזית...כאשר אחד המאמצים על ידי ביצוע בדיקת קורונה מהירה ביתית מסוג אנטיגן לתלמידים על ידי ההורים". בהמשך נכתב:  "חובת ביצוע בדיקה – יש להדגיש בפני ההורים כי דיווח תוצאת בדיקה שלילית מהווה תנאי לחזרה מחופשת חנוכה למוסד החינוכי".

יש לציין כי בחוזר שהעבירו משרד החינוך והמרכז לשלטון מקומי הודגש כי הבדיקה הינה חובה לכל התלמידים, ואילו באיגרת להורים נכתב כי תלמידים שיש להם "תו ירוק" אינם נדרשים לבצע את הבדיקה.

הורים רבים זועמים על ההחלטה, וטוענים כי מדובר בהפעלת לחץ עליהם לחסן את הילדים. זאת, למרות שבמשרד הבריאות הבטיחו מפורשות שלא יופעל כל לחץ לחסן, וכי ההחלטה תהיה של ההורים בלבד.

WhatsApp Image 2021 11 30 at 21.13.49

בעקבות זאת נשלח מכתב התראה לשרת החינוך יפעת שאשא-ביטון מטעם ועדת החקירה האזרחית הדורש "לבטל לאלתר את ההוראות הבלתי חוקתיות הכופה הליכים רפואיים ועוקף סמכות הורית". במכתב נטען כי "כפייתו הישירה או העקיפה של הליך רפואי, לרבות בדיקה, ולרבות הצגת תוצאות בדיקה כתנאי למוסדות לימוד החוסים תחת חוק לימוד חובה – אינה חוקית", וכי "מדובר בכפיית פרוצדורה רפואית האסורה על פי חוק ועל פי פסיקת בג"צ".

WhatsApp Image 2021 11 30 at 21.08.52

גל של בדיקות

המודל דומה לזה שננקט בזמן החזרה ללימודים לאחר סוכות. כזכור, שיא הגל הרביעי היה בסוף ספטמבר, וכך גם שיאי הבידודים בקרב ילדי בתי הספר.

משרד הבריאות העלה אמש ללוח הבקרה שלו את נתוני תחלואת הילדים (כמובן ללא פילוח הבדיקות) על פי שכבות הגיל. מהגרפים ניתן להיווכח שבסוף ספטמבר, עת שבו הילדים מחופשת סוכות ונדרשו בבדיקות אנטיגן, נמצא מספר המאומתים הגדול ביותר בקרב הילדים בגני החובה ובבתי הספר היסודיים, וכך גם כמות המבודדים.

 

WhatsApp Image 2021 11 30 at 21.09.01

בספטמבר התבצעו כ-1.2 מיליון בדיקות PCR בילדי גנים ובתי ספר יסודיים, כלומר, בממוצע אחד מכל שני ילדים נבדק במדינת ישראל. התוצאה הייתה הגדלה משמעותית בכמות הבידודים וכיתות שלמות שנדרשו ללמוד מהבית באמצעות הזום, ובכך נפגעה יכולתם ללמוד פיזית במוסדות הלימוד.

לאור נתונים אלו, דרישת המרכז לשלטון המקומי תמוהה, שכן נתוני משרד הבריאות מראים באופן חד משמעי שריבוי בדיקות רק מקשה על קיום מסגרת לימודית פיזית ומרבה את הבידודים.

בעת הנוכחית, שבה הביקוש לחיסוני הילדים 5-11 נמצא בשפל המדרגה – רק כ-3% מהילדים קיבלו מנה ראשונה של החיסון, על משרד הבריאות להיזהר כפל כפליים שלא להטות את מספרי התחלואה באמצעות בדיקות פחות אמינות על מנת להשיג מחדש את אמון הציבור.

בקשת תגובה הועברה למשרד החינוך, אך לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

WhatsApp Image 2021 11 30 at 21.09.15

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


אין ספק
אני משוכנעת שיפעת שאשא ביטון רוצה מאוד לבטל אבל ידיה קשורות.. הבוסים שלה שלוחה של ארגון פשע מאוד חזק וגדול.
0